טראמפ ומקאלקין מתוך "שכחו אותי בבית 2"
צילום: דיסני

מקולי קאלקין: להסיר את טראמפ מ"שכחו אותי בבית 2"

כוכב הסרט מצטרף לקריאה שעלתה נוכח סירוב טראמפ לקבל את הפסדו בבחירות
גיא בריצמן
14 בינואר 2021
17:18

שחקן הקולנוע מקולי קאלקין קורא להסיר את הופעת האורח של נשיא ארצות הברית היוצא דונלד טראמפ מהסרט "שכחו אותי בבית 2". קאלקין הגיב הלילה (חמישי) לציוצי מעריצים בטוויטר שקראו להסיר את הסצנה בהשתתפות טראמפ מהסרט שעלה לאחרונה לשירות הסטרימינג "דיסני פלוס".

לצייצנית שהציעה להחליף את טראמפ בדמותו של קאלקין הבוגר, כתב השחקן "נמכר". לצייצן אחר שטישטש את דמותו של טראמפ מהסצנה המקורית ענה קאלקין "בראבו".

הקריאה להסרת טראמפ מהסרט שצולם בשנת 1992 התעוררה בשבועות האחרונים נוכח סירובו של טראמפ להכיר בהפסדו בבחירות לנשיאות ארצות הברית. חלקם קראו להחתמה על עצומה דיגיטלית בדרישה להסיר את הסצנה. אחרים העלו תמונות של הסצנות בהשתתפותו, והחליפו את דמותו בגיבורי תרבות אחרים כמו ג'אבה דה האט או דארת' ויידר מסרטי "מלחמת הכוכבים".

בסרט נתקל בן דמותו של קאלקין - קווין מקאליסטר בטראמפ ומבקש ממנו הוראות הכוונה במלון "פלאזה" בניו יורק, שהיה אז בבעלותו של איל ההון. בחודש שעבר אמר הבמאי כריס קולומבוס בריאיון לאתר "אינסיידר" כי טראמפ דרש את השתתפותו בסרט כתנאי לקיום הצילומים בבית המלון. לדבריו, ההחלטה להשאיר את הסצנה בהשתתפותו התקבלה לאחר שבהקרנה הראשונה הקהל הריע כשטראמפ נראה על המסך.