ניצה שאול
צילום: פלאש 90

ניצה שאול כועסת על מצב התרבות ומתגעגעת ליהודה בארקן

בריאיון לכאן רשת ב מתרעמת השחקנית הוותיקה על כך שהמדינה לא מצאה פתרון עבור עולם התרבות הגוסס: "מחודש אפריל אני דופקת על דלתות ומתחננת שיוציאו את המופעים החוצה"
תרבות השבוע
15 בינואר 2021
18:44

גם השחקנית ניצה שאול כבר קיבלה השבוע את המנה השנייה של החיסון לקורונה. אך לצד השמחה שבקבלת החיסון, כשחקנית ותיקה קשה לה מאוד לראות את מצב התרבות הישראלית במשבר הקורונה. "אני מחודש אפריל דופקת על דלתות ומתחננת שיוציאו את המופעים החוצה", היא מספרת בריאיון לעומר בן רובי בתוכנית תרבות השבוע בכאן רשת ב. "במדינות קרות יש קונצרטים בחוץ, בפארק. אני לא מבינה איך בארץ שיש בה שלוש טיפות בשנה לא מוציאים את התרבות, אין שום סיבה".

האזינו לריאיון עם ניצה שאול בכאן רשת ב

שאול מוסיפה: "הכישלון הוא כנראה חוסר העניין בתרבות. כל כך הרבה אנשים רוצים להגיע ולצאת ולהזין את הנפש שלהם". היא נזכרת בהצלחת ההצגה "גבעת חלפון אינה עונה", שנעצרה בעקבות המגפה: "בכל מקום שהופענו היה אולם מלא מפה לפה, קהל של 1,000 צופים יושבים ומריעים ונהנים, וכל כך מתגעגעים להצגה וגם להצגות נהדרות אחרות, הצגות שנועדו לרומם את הנפש, לעשות מצב רוח טוב".

אבל לא רק לסרטים ולהצגות מתגעגעת שאול, אלא גם לחבר הוותיק יהודה בארקן שהלך לעולמו באוקטובר האחרון לאחר שחלה בקורונה. שיתוף הפעולה הזכור ביותר בין השניים היה בסרט הפולחן "חגיגה בסנוקר". 

בריאיון סיפרה שאול: "יהודה חבר כל כך יקר, אהוב, אני לא יכולה לתאר לך כמה נשבר לי הלב. לפני שנה וחצי-שנתיים עוד עשינו סרט ביחד. וזאת הייתה סגירת מעגל מקסימה. אני הרווחתי שעות של יהודה. כי לשבת עם יהודה זו חוויה. חוויה של לשבת עם בן אדם פתוח ונאור, בן אדם שהחליט שהוא הולך ובא מבלי לכפות את דעתו, מבלי להיות מתקיף".