נתניהו וטראמפ במוזיאון ישראל, מאי 2017
צילום: אי-פי

"היה נס לישראל": מחנה הימין נפרד מטראמפ

למרות האירועים האלימים בגבעת הקפיטול, יש מי שלא מתחרטים על התמיכה בנשיא היוצא. עכשיו עליהם להתרגל לנשיא החדש שיושבע בעוד ארבעה ימים
ירון דקל
15 בינואר 2021
21:50
עודכן ב 12:41

האירועים האלימים שהתרחשו בשבוע שעבר בגבעת הקפיטול היו אקורד סיום צורם במיוחד לכהונה סוערת ושנויה במחלוקת של דונלד טראמפ. המנהיג, שעורר יצרים בארצות הברית ובעולם כולו, התקבל בחיבוק חם על ידי הימין הישראלי, שמסתגל עכשיו למציאות חדשה.

אריאל סנדר, מנהל מסע הבחירות של טראמפ בישראל, אומר כי "לנו כישראלים מותר לדאוג לאינטרסים שלנו". לדבריו, טראמפ היה נס למדינת ישראל ולעם ישראל, והוא גם היה נס לארצות הברית של אמריקה". עמדה דומה מציג ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, שאומר כי טראמפ היה נס מדיני שעשה טוב למדינת ישראל. "אני מקווה שיזכרו אותו יותר על זה ופחות על המראות הלא נעימים שהיו בוושינגטון בשבוע שעבר", אמר דגן.

מנגד, יו"ר מועצת ישע דוד אלחייני מציג עמדה מאופקת ומעט מסוייגת כלפי הנשיא היוצא. "לכל אורך הדרך ידעתי שמשהו לא בסדר עם הנשיא הזה, שכל מה שהוא עושה זה רק לשרת את עצמו ולהאדיר את עצמו כמו במתווה טראמפ. זה נועד אך ורק לאינטרסים שלו, אני לא בטוח שזה היה בשבילנו". לדברי אלחייני, אמנם טראמפ הכיר ברמת הגולן, העביר את השגרירות - מה שאף אחד לא עשה, אבל לא תרם שום דבר להתיישבות.