זירת האירוע בנתיבות, הערב
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

גבר כבן 30 התחשמל למוות בבית בנתיבות

מדובר באירוע התחשמלות שני בתוך 48 שעות, לאחר שחן כהן בן ה-26 התחשמל למוות מכבל של עמוד תאורה שהשתחרר בקריית מלאכי • גבר נספה בשריפה בדירה בקריית ים
איציק זוארץ
16 בינואר 2021
21:50
עודכן ב 23:30

גבר כבן 30 התחשמל הערב (שבת) למוות בבית בנתיבות. מותו נקבע במקום לאחר פעולות החייאה ממושכות של צוותי מד"א שהגיעו לזירה.

חובש רפואת חירום במד"א אוריאל דהאן אמר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לגבר שהיה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה ממושכות שכללו מתן תרופות, הנשמות ועיסויים, אבל לצערנו בסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

מדובר באירוע התחשמלות שני ביומיים האחרונים, לאחר שביום חמישי התחשמל למוות חן כהן בן ה-26 בקריית מלאכי מכבל של עמוד תאורה שהשתחרר. מחקירה ראשונה עלה שכהן נגע בכבל חשמל שהשתחרר ככל הנראה בשל הגשמים והרוחות. עדיין לא ברור אם הצעיר ניסה להזיז את הכבל, נגע בו בשוגג או שהכבל פגע בו בעת שהשתחרר ממקומו. המשטרה וחברת החשמל ממשיכות בחקירה.

אחיו של כהן טען אתמול כי הם התריעו על הבעיה בעבר. לדבריו, "על הכבל הזה התריעו הרבה פעמים. הוא גרם לקצרים, כמו עולם שלישי. הוא כל הזמן נפל והיו פיצוצים עזים". על נסיבות המקרה הוא אמר כי "או שהכבל נפל ופגע בחן או שהוא דרך עליו. אין סיבה לאדם נורמטיבי בן 26 לגעת בו סתם. מישהו יצטרך לתת את הדין". 

מחברת החשמל נמסר: "החברה משתתפת בצערה העמוק של המשפחה ובודקת את הארוע. בשלב זה אין עדיין את מלוא הפרטים המאפשרים לתת התייחסות מפורטת". 

טרגדיה נוספת אירעה היום בקריית ים, שם נספה גבר כבן 40 בשריפה בדירה ברחוב יהודה הלוי בעיר. מותו נקבע לאחר פעולות חילוץ של כוחות הכבאות במקום. מבירור ראשוני של תחנת הכבאות חיפה עולה כי זוהי השריפה השנייה בחודש האחרון שבה פעלו כבאים באותה זירה. צוות חקירה מיוחד של מחוז חוף הוקם כדי לבדוק את הנסיבות לפרוץ האש.

תגיות:
נתיבות