בית הנשיא
צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

תעודות אות הנשיא זויפו ונשלחו לאזרחים מתנדבים

כתובת המייל של בית הנשיא זויפה וממנה נשלחו מיילים לשני מתנדבים לפחות • בית הנשיא: הנושא נבחן ובמידת האפשר תישקל הגשת תלונה למשטרה
אוריה אלקיים
17 בינואר 2021
18:08

תעודות "אות הנשיא למתנדב" זויפו ונשלחו לאזרחים מתנדבים, כך פורסם היום (ראשון) בכאן חדשות. לפחות שני אזרחים פעילים חברתית קיבלו לתיבת המייל תעודות הוקרה מכתובת הזהה לכתובת המייל הרשמית של בית הנשיא. כשאחת הפעילות פנתה הבוקר לבית הנשיא לאימות הבשורה, השיבו לה בבית הנשיא שהתעודה שקיבלה מזויפת, כמו גם כתובת המייל הזהה לכתובת בית הנשיא ממנה נשלחה ההודעה.

בשיחה עם כאן חדשות סיפרו המתנדבים על עוגמת הנפש. חן אור סאלם, פעילה חברתית ותיקה מתל אביב, סיפרה כי התרגשה כשקיבלה ביום חמישי שיחה מאדם שהזדהה בשם עמית אריאל - דובר נשיא המדינה, וסיפר לה שנבחרה לזכות בהוקרה על פועלה.

עם זאת, בשל העובדה שבאתר הרשמי של בית הנשיא לא נכתב דבר בעניין זה, סאלם חשדה כי משהו אינו כשורה. בשיחה הבוקר עם אחראית הטקסים בבית הנשיא, הוסבר לה כי מדובר בזיוף. לדברי סאלם: "אמרו לי שכתובת המייל היא אותה כתובת, הלוגו הוא אותו לוגו, התעודה אותה תעודה, החתימה אותה חתימה - רק שהכול מזויף והאדם שחתום על המייל לא מוכר כלל, ובטח לא עובד בבית הנשיא".

סאלם הוסיפה כי נאמר לה שהוקרת נשיא המדינה למתנדבים היא בכלל בחודש יולי בכל שנה. "אחרי שמונה שנים של התנדבות הצטערתי לגלות שהולכתי שולל על ידי אנשים רעים", סיפרה.

מבית הנשיא נמסר בתגובה: הנושא נבחן ובמידת האפשר תישקל הגשת תלונה למשטרה