נתניהו נפגש עם ראשי רשויות במגזר הערבי: "אעמוד בראש ועדת שרים למיגור הפשיעה במגזר"

בשיחה הוסיף: ננסה להקל על אזרחים ערבים לקבל הלוואות • המפכ"ל: "נתחיל לעשות מהלכים שתרגישו את ההשפעה שלהם"
דנה ירקצי וסולימאן מסוודה
17 בינואר 2021
22:54

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (ראשון) עם ראשי רשויות מהחברה הערבית. בשיחה איתם הבטיח לפעול למיגור האלימות בחברה הערבית, והבטיח לעמוד בראש ועדת שרים למיגור האלימות בחברה הערבית. הוא הוסיף: "אני אומר לכם שהמחויבות שלי מוחלטת, ברגע שראש ממשלה עומד בראש הוועדה זה הדרך הטובה להביא את משרדי הממשלה והרשויות לבצע את התוכנית שנקבע יחד איתכם". 


נתניהו אמר בדבריו לראשי הרשויות: "אנחנו מוכנים וצריכים לבדוק את הדרכים להקל על אזרחים ערבים לקבל הלוואות מהבנקים, כי אחרת לאן הולכים? לשוק השחור, למאפיות, לכנופיות, לרציחות. הצד הפיננסי משנה את הכל - ראינו את זה בעולם". 


מפכ"ל המשטרה שהשתתף בדיון אמר לראשי הרשויות: "בתקופה הקרובה נתחיל לעשות מהלכים שתרגישו את ההשפעה שלהם. יש רעידת אדמה בהתייחסות של המשטרה למה שקורה בצפון והשקעת משאבים באמצעים הכי מתוחכמים וביחידות הכי טובות". 

חבר הכנסת אחמד טיבי מסר בתגובה לפגישה: "לפני 8 שנים נתניהו הבטיח אותן הבטחות לגבי מיגור הפשיעה בחברה הערבית. נתניהו אחראי אישית להשתוללות ארגוני פשיעה בשל העדר החלטה למיגור הפשיעה. וגם על מצוקות השיכון והדיור והריסות בתים. נתניהו מסוגל ללבוש טרבוש וללבוש ג׳לאבייה עד לבחירות".