היכל נוקיה
צילום: משה שי, פלאש 90

"לנו יש את הסמכות": אדלשטיין מאשר את הפרסום בכאן חדשות על המתווה לפתיחת התרבות בשבועות הקרובים

השר אישר שמשרד הבריאות גיבש מתווה להשבת ענף התרבות - הדומה מאוד לתוכנית של חולדאי. ראש עיריית ת"א הכריז אתמול כי יפתח את מוסדות התרבות בעיר בעוד 10 ימים, במשרד הבריאות האשימו אותו בחוסר אחריות. אדלשטיין תקף בכאן רשת ב: "פופוליסט קטן"
קלמן ליברמן
18 בינואר 2021
09:28

במשרד הבריאות האשימו את ראש עיריית תל אביב רון חולדאי בחוסר אחריות, ומגבשים מתווה משלהם לפתיחת ענף התרבות. בכאן חדשות פורסם כי המשרד גיבש מתווה ולפיו יורשו בכניסה אנשים שהחלימו מקורונה, אנשים שחוסנו בשתי מנות ומציגי בדיקה שלילית מ-48 השעות האחרונות. שר הבריאות יולי אדלשטיין אישר הבוקר (שני) את הפרסום בחדשות הערב אמש והתייחס להבדל בין המתווה של משרד הבריאות להכרזה של חולדאי: "למשרד הבריאות יש את הסמכות", אמר השר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם שר הבריאות יולי אדלשטיין

ראש עיריית תל אביב-יפו חולדאי, שבמקביל רץ לכנסת בראש רשימת "הישראלים", הכריז אתמול ב"קלמן ליברמן" כי בעוד תשעה ימים העירייה תפתח את מוסדות התרבות בעיר למי שקיבל שתי מנות של החיסון. בעקבות ההצהרה, תקף אדלשטיין את חולדאי בתוכנית: "פופוליסט ופוליטיקאי קטן שמדשדש בסקרים ומנסה בכל הכוח לחזור לכותרות, הבעיה היא שזה על חשבון בריאות הציבור".

המתווה שגיבש משרד הבריאות כפי שפורסם בחדשות הערב

"זה פשוט מזעזע שככה משחקים בחיי אדם והכל למען כותרת. הוא מספיק שנים בעירייה כדי לדעת שאין לו שום סמכות לפתוח את מוסדות התרבות. גם היועץ המשפטי שלח לו מכתב והוא עדיין מתעלם. ההבדל הוא בין שר הבריאות ושר האוצר שמודיעים שמתאריך כזה וכזה ייפתחו חנויות לבין עבריין שפותח את החנות ואומר 'אני מצפצף על ההנחיות'. חולדאי מדבר שטויות", המשיך שר הבריאות אדלשטיין.

השר הבהיר כי משרד הבריאות יקבע במתווה שלו לפתיחת מוסדות התרבות מתי זה יקרה, באילו תנאים, באיזו תפוסה של הקהל ומי יהיה זכאי. "אנחנו בדיונים האלה כל הזמן. כל אחד יקח עכשיו את החוק לידיים", אמר אדלשטיין. 

בין ההודעה של פופוליסט קטן. אנחנו בעוד עשרה ימים כנראה עדיין נהיה בסגר,