ארכיון

דיווחים בעיראק: 9 הרוגים ועשרות פצועים בתקיפה באזור בגדאד

לפי הדיווחים כלי טיס לא מאויישים תקפו עמדות של הצבא והמיליציות השיעיות. בערוץ האיראני "אל-עאלם" ובערוץ "אל-ג'זירה" הקטרי טוענים שמדובר בתקיפה אמריקנית. מנגד, כתבת של רשת "פוקס" מדווחת שבכיר ביטחוני אמריקני הכחיש את המעורבות של ארה"ב בתקיפה
רועי קייס
19 בינואר 2021
01:01
עודכן ב 02:19

ערוץ האיראני "אל-עאלם" בשפה הערבית מדווח הלילה (שלישי) על תשעה הרוגים, שלטענתו משתייכים לצבא עיראק, ועשרות פצועים בתקיפה אווירית באזור בגדאד. גורם ביטחוני עיראקי מסר לערוץ שכלי טיס לא מאויישים תקפו עמדות של צבא עיראק והמיליציות השיעיות.

הערוץ הלבנוני "אל-מיאדין" דיווח שהתקיפה התרחשה באזור ג'ורפ סח'ר, דרומית-מערבית לבירה בגדאד. מדובר באזור שיש בו נוכחות של המיליציות השיעיות. בערוץ "אל-עאלם" ובערוץ "אל-ג'זירה" הקטרי נטען שמדובר בתקיפה אמריקנית. מנגד, כתבת רשת "Fox News", ג'ניפר גריפין, מדווחת שבכיר ביטחוני אומר שארצות הברית לא תקפה באזור בגדאד, בניגוד לדיווחים שונים מאזור. 

בד בבד, הערוץ האמריקני בשפה הערבית "אל-חורה" מדווח ממקורותיו כי הפיצוצים באזור ג'ורפ סח'ר אירעו בתוך עמדות של גדודי חיזבאללה בעיראק המקורבים לאיראן. לפי הדיווח, יש כמה לוחמים בשורות המיליציה שנהרגו ונפצעו.

בתחילת החודש פורסם בכאן חדשות שצה"ל נערך לאפשרות של התחממות בגזרה האיראנית, כשההערכה היא שאיראן תנסה לפגוע בישראל ממדינה במעגל השני - עיראק או תימן. בצה"ל סבורים שהאיראנים נערכים לפעולה כזו, ושמליציות פרו-איראניות בעיראק או המורדים החות'ים בתימן עשויים לבצע משטחם פעולות נגד ישראל.