בני בגין וגדעון סער
צילום: קמפיין תקווה חדשה

בני בגין מצטרף לרשימת תקווה חדשה בראשות גדעון סער

בני גנץ לכאן רשת ב: "אין כל סיבה לדחות את הבחירות" • יו"ר המפלגה "הכלכלית" זליכה דוחה חבירה למפלגות אחרות - ימשיך להתמודד כמפלגה עצמאית
דקל לוינסון וזאב קם
21 בינואר 2021
08:14
עודכן ב 13:07

השר וחבר הכנסת לשעבר מהליכוד, בני בגין, הודיע היום (חמישי) על הצטרפותו לרשימת תקווה חדשה של גדעון סער. בגין שהתבטא בעבר בחריפות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "בשנים האחרונות ובייחוד בשנה האחרונה, אנחנו עדים לתופעה מוזרה ומסוכנת. דווקא מן הממשלה יוצאות התקפות חריפות, גסות, נגד מוסדות השלטון המרכזיים במדינת ישראל, המוסדות הממלכתיים שלנו. את התופעה הזו צריך להפסיק. הדרך להפסיק אותה היא באמצעות החלפת הממשלה". יו"ר תקווה חדשה גדעון סער אמר בעקבות החלטת בגין כי הוא יהיה תוספת חשובה במערכה על עתיד המדינה. "חשוב שישראל תוכל להנות מניסיונו העשיר, מתבונתו, שיקול דעתו ומהערכים שהוא מייצג".

שר הביטחון, בני גנץ, אומר הבוקר כי אין כל סיבה לדחות את הבחירות. בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב אמר יו"ר כחול לבן כי "זו לא מלחמה שבה יורים טילים, זה תרחיש שאנחנו יודעים להתמודד איתו". בעניין האפשרות שיפנה את מקומו למנהיג אחר שיוביל את כחול לבן אמר גנץ כי הוא מתכוון לרוץ עד הסוף , אף שהוא מעוניין לעשות חיבורים עם מפלגות אחרות.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב: 

בתוך כך, יו"ר המפלגה "הכלכלית", פרופ' ירון זליכה, החליט לדחות את כל ההצעות לחיבורים ולאיחודים שהוגשו למפלגתו. כמעט כל מפלגות המרכז-שמאל פנו לאחרונה לזליכה והציעו לו חיבור, זאת לנוכח הסקרים המראים כי מפלגתו היא הקרובה ביותר לעבור את אחוז החסימה מבין המפלגות הקטנות.

זליכה מצידו מבהיר כי הוא מתכוון לרוץ לבד עד הסוף. אחת הסיבות לכך היא החלטתו כי מפלגתו תכלול רק אנשי מקצוע שאינם פוליטיקאים מכהנים. חיבור למפלגה קיימת יפגע בעיקרון הזה. להערכת פרופ' זליכה, אם יעבור באחד הסקרים את אחוז החסימה, זה יספיק כדי לייצר דינמיקה שתהפוך אותו להפתעת הבחירות. סיבה נוספת להחלטתו שלא להתאחד נשענת על התחייבותו כי אם יראה סמוך לבחירות שבאופן קבוע הוא אינו עובר את אחוז החסימה - הוא יעדיף לפרוש וכך למנוע איבוד קולות למחנה.

אבי ניסנקורן, ממפלגת הישראלים אמר הבוקר בכאן רשת ב כי השבוע הבא יהיה השבוע של החיבורים. בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון אמר ניסנקורן: "יהיה בית למרכז-שמאל שהישראלים במרכזו". שר המשפטים לשעבר הוסיף כי "האכיפה של הסגר היא ביזיון אחד גדול וראש הממשלה נתניהו שם פס על הציבור". הוא ציין כי לו היו אוכפים את הסגר כנדרש המפלגות החרדיות לא היו פורשות מהממשלה.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב: