בגרויות
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

למרות הארכת הסגר: משרד החינוך לא מוותר על בחינות הבגרות - ומודיע על שורת הקלות

שר החינוך גלנט הודיע כי גם בשנה הבאה ייבחנו התלמידים רק בחמישה מקצועות בגרות חיצוניים. עוד הוחלט על הענקת תוספות זמן לנבחנים ושורת הקלות במקצועות שפת אם ובמתמטיקה
לירן כוג'הינוף
21 בינואר 2021
11:00

משרד החינוך הודיע היום (חמישי) כי בחינות הבגרות יתקיימו כמתוכנן על אף הארכת הסגר. עם זאת, הודיע המשרד על שורה של הקלות נוספות לתלמידים. נוסף לכך הודיע, שר החינוך יואב גלנט כי גם בשנה הבאה ייבחנו התלמידים רק בחמישה מקצועות בגרות חיצוניים. 

לפי משרד החינוך, בעקבות הסגר המתמשך, כבר בבגרות החורף בסוף החודש יקבלו התלמידים בכל המקצועות הארכת זמן של 25%. באפריל יתקיים מועד ב' בכל המקצועות והציון הגבוה הוא זה שיתקבל. עוד הודיעו במשרד החינוך כי ינתנו הקלות נוספות במקצועות שפת אם ובמתמטיקה.

בעקבות פארסת הורדת הציונים הפנימיים בבחינת הבגרות בשנה שעברה, הודיע עוד שר החינוך גלנט על ביטול הנוסחה שהופעלה להורדת הציונים. במקום זאת יעניק המשרד ליווי מקצועי לבתי ספר שבהם אחוז גבוה של חשד להעלאת ציונים מעבר לציון שקיבל התלמיד.

ההחלטות התקבלו בעקבות מסקנות ביניים של ועדה שבראשה עמדה מנכ"לית משרד החינוך לשעבר, רונית תירוש. במשרד החינוך עדיין בוחנים אם מבנה צמצום בחינות הבגרות ימשיך גם אחרי הקורונה. הקלות נוספות שהוחלט להעניק לתלמידים: אפשרות להיכשל במקצוע בתעודת הבגרות שאינו שפת אם או מעורבות חברתית, צמצום היקף המעורבות החברתית ל-90 שעות מעורבות חברתית במקום 146 שעות לצורך זכאות לתעודת בגרות ומתן מועדים נוספים לבחינה בעל פה באנגלית שמתחילה בעוד כמה ימים.

זהו הסבב השלישי של הקלות שניתן לתלמידים, כאשר עוד לפני פתיחת שנת הלימודים הודיע משרד החינוך כי 30% מחומר הלימוד ירדו התוכנית ובהמשך הודיע כי בכל מקצועות ינתנו הקלות נוספות.