אולם קולנוע

נתניהו הסכים לפתוח את ענף התרבות בפברואר

רה"מ נפגש עם נציגים מענף התרבות. הפתיחה צפויה לפי "המתווה הירוק", במסגרתו יורשו בכניסה מחוסנים בשתי מנות, מחלימים ובעלי בדיקות שליליות. שר התרבות טרופר לא נכח בפגישה
שני נחשוני
21 בינואר 2021
13:36

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (חמישי) עם נציגים מענף התרבות, ובסיכום הפגישה הסכים לפתוח את הענף בתחילת החודש הבא - לפי "המתווה הירוק", שפורסם בחדשות הערב ביום ראשון. שר התרבות חילי טרופר לא נכח בפגישה. על פי המתווה, יורשו בכניסה מחוסנים נגד קורונה בשתי מנות, מחלימים ובעלי בדיקות קורונה שליליות. נציג ועד הפעולה של תעשיית התרבות, אלירן ברדוגו, אמר לאחר הפגישה: "עולם האירועים והתרבות סוף סוף יכול לראות את האור בקצה המנהרה".

לפני שבוע נפגש נתניהו עם הזמר אביב גפן כנציג האמנים וסיכם עמו על מתווה סיוע לתחום התרבות בסכום של 70 מיליון שקלים. בפגישה השתתפו גם שר האוצר ישראל כ״ץ ושר התרבות חילי טרופר. בעקבות הפגישה, נמתחה על גפן ביקורת חריפה

על פי המתווה, תוקם קרן רשויות מקומיות לעידוד מופעים ביישובים השונים, בגובה 40 מיליון שקלים, בנוסף ל-24 מיליון שקלים שנותרו מהמסגרת התקציבית של הקרן משנת 2020. בנוסף, תוקם קרן סיוע לאמנים במצוקה בגובה שישה מיליון שקלים. הקרן תהיה משותפת לקרן יהושע רבינוביץ׳ לאומנויות ולמפעל הפיס.

בתחילת השבוע הכריז בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב ראש עיריית תל אביב-יפו, ויו"ר מפלגת "הישראלים", רון חולדאי כי הוא יפתח את מוסדות התרבות בעיר ביום ראשון הקרוב. בעקבות האמירה, תקפו את חולדאי במשרד הבריאות ובמערכת הפוליטית. שלשום הוא חזר בו בתוכנית "שלי וגואטה" בכאן רשת ב."לא אעבור על החוק", הבהיר חולדאי.

האזינו לריאיונות עם רון חולדאי