-

גררו, הטיחו ובעטו: בעלת הגן בחולון ו-5 סייעות מואשמות בתקיפת קטינים

כתבי האישום מייחסים להן עבירות רבות במשך כשנה. נוסף לכך, מנהלת הגן נאשמת שידעה על ההתעללות ולא פעלה למנוע אותה. הפרקליטות מבקשת להשאיר את המגבלות שהוטלו עליהן, הכוללות איסור יציאה מהארץ ואיסור לעבוד עם ילדים ופעוטות
איתי שיקמן
21 בינואר 2021
14:08

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (חמישי) כתבי אישום נגד בעלת "גן סיגל" בחולון וחמש סייעות, בגין תקיפה והתעללות בפעוטות הגן במשך כשנה. בכתבי האישום תואר כיצד הסייעות אחזו בפעוטות בחוזקה, משכו אותם בידיהם וברגליהם וגררו אותם, הטיחו אותם בחוזקה על מזרנים וכיסאות, סטרו ובעטו בהם.

לעיתים הסייעות הענישו פעוט שהפריע והושיבו אותו לזמן ממושך בכיסא תינוק מוגבה. בית המשפט התיר לפרסום גם את שמותיהן של הנאשמות: אורטל בנימין, רינת ינקו, סיגל אדהמי, ורד אברהם, ליבנת אונגר ויפית אשר. 

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להשאיר את המגבלות שהוטלו על עובדות הגן, הכוללות בין השאר איסור יציאה מהארץ ואיסור לעבוד עם ילדים ופעוטות. בבקשת הפרקליטות נכתב: "מעשיהן של המשיבות, טיבם והיקפם הרב, מצביעים על מסוכנות מופלגת הנשקפת מצדן כלפי ציבור הקטינים וחסרי הישע". 

מפרטי כתב האישום עולה שהחל משנת 2018 ניהלה תושבת חולון גן ילדים פרטי, המיועד לגילי שישה חודשים ועד 3.5 שנים. בתקופה שבה התרחשה ההתעללות, מנהלת הגן נכחה בו שעות מוטעות, ואף שידעה על האלימות שמתרחשת בגן לא מנעה אותה. 

עו"ד עדי כרמלי שמייצג את משפחות הילדים בגן מסר בתגובה לכתב האישום: "הוא מתאר מסכת התעללות חמורה ומתמשכת כנגד תינוקות ובפעוטות רכים בשנים, חלקם ללא יכולת שפתית כלל שאין ביכולתם לספר ולפנות לסיוע מההורים שעה שהנאשמות אמונות על שמירם ושלומם הפיזי והנפשי. מרשיי ציפו שכתב האישום כנגד כל המעורבות יכלול סעיף אישום של התעללות. אנחנו ציפייה שפרקליטות מחוז תל אביב תמצה את הדין עם הנאשמות ובית המשפט יעביר מסר ברור באמצעות ענישה מרתיעה בדמות מאסר ממושך".

מנהלת הגן ושש הסייעות נעצרו באמצע חודש אוגוסט, לאחר שחלק מהפעוטות סיפרו להוריהם שמכים אותם בגן. ההורים הגישו תלונה במשטרה לאחר שנחשפו לכמה תיעודים ממצלמות אבטחה, ובהם נראו הסייעות מטיחות את הילדים על מזרן ונוקטות באלימות כלפיהם. הורים סיפרו כי הגננת מחקה את הסרטונים ממכשיר ההקלטה, אך הם הצליחו לשחזר אותם.