-
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

גנץ החליט בהמלצת הרמטכ"ל על הוצאת גלי צה"ל ממערכת הביטחון

צוות בין משרדי בראשות מנכ"ל משרד הביטחון יגבש הצעה למתכונת העברת התחנה או סגירתה. בין נימוקי ההחלטה נכתב כי יש צורך להפריד בין שירותם של חיילי צה"ל לבין פעילותו של אמצעי תקשורת, שבו מועסקים לובשי מדים בתכנים פוליטיים
רועי שרון
21 בינואר 2021
16:54

שר הביטחון בני גנץ הודיע היום (חמישי) על החלטתו להוציא את תחנת הרדיו גלי צה"ל ממערכת הביטחון. ההחלטה התקבלה בהמלצת הרמטכ"ל אביב כוכבי. צוות בין משרדי,  בראשות מנכ"ל משרד הביטחון אלוף במילואים אמיר אשל, יגבש בתוך כמה שבועות הצעה למתכונת העברת התחנה או סגירתה. 

בהודעת שר הביטחון נמסר כי ההחלטה להפריד בין צה"ל ומשרד הביטחון ובין פעילותה של תחנת רדיו עצמאית נובעת מהייעוד של צה"ל, ומהצורך להם בין שירותם של חיילי צה״ל לבין פעילותו של אמצעי תקשורת, שבו מועסקים לובשי מדים בתכנים פוליטיים.

"ההחלטה שקיבלתי בהמלצת הרמטכ"ל היא עניין ערכי ולא תקציבי", כתב גנץ. "תקשורת החופשית בישראל היא חשובה מאין כמוה, ואמשיך להגן עליה ולדאוג לעצמאותה, אולם קיום תחנה צבאית בצה"ל אינה סבירה בעת הזו. קבעתי כי לובשי מדים לא יעסקו בפוליטיקה בשום תפקיד, זהו דבר בלתי מתקבל על הדעת הסותר את ערכי צה"ל, את היושרה המתחייבת ואת ההתנהלות התקינה".

עוד הוסיף שר הביטחון כי הוא "מוקיר את גל"צ ואת תרומתה לתקשורת הישראלית, ולמגוון הדעות והקולות בתקשורת. נכון יהיה למצוא אפיק אחר להמשך פעילותה".