התקרית

לאחר תקיפת השוטרים: שישה עצורים במהומות בבני ברק

שוטרים בניידת אזרחית של המשטרה הותקפו בבני ברק באלימות קשה על ידי חרדים מחסידות "ויז'ניץ - מרכז". שוטרת נפגעה באורח קל • ‏נתניהו: "נפעל ביד קשה נגד מפרי החוק" • יו"ר ש"ס דרעי גינה בחריפות את התקיפה: אלימות חמורה ומקוממת, לעצור את הפורעים
איתי שיקמן ועקיבא ווייס
21 בינואר 2021
21:15
עודכן ב 07:49

לאחר תקיפת השוטרים - ליל עימותים בבני ברק: עשרות תלמידי ישיבת "ויז'ניץ-מרכז" תקפו הלילה (חמישי) שוטרים שהיו בניידת אזרחית. התוקפים הקיפו את הניידת, ניפצו את השמשות וניקבו את הצמיגים. המתקהלים אף ניסו לפתוח את דלתות הניידת, בעוד שוטרים שישבו ברכב נאלצו להזעיק עזרה וחילוץ. שוטרת נפצעה באורח קל באירוע. 

לאחר ההתקפה על הכלי הרכב, פרצו עימותים בכמה מוקדים בעיר. תושבים חסמו כבישים, והבעירו פחי אשפה וצמיגים. כוחות משטרה גדולים הגיעו לאזור, הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ועצרו שישה חשודים. 

"לעסקנים ברשות המקומית יש חלק גדול באירועים, וראש העיר ביניהם"

חבר מועצת בני ברק, יעקב וידר, מתח ביקורת על ההתנהלות של העירייה, שלטענתו הובילה לעימותים. "לעסקנים ברשות המקומית יש חלק גדול במה שקרה. ראש העיר הוא חלק מהם", טען וידר בריאיון לרן בנימיני בכאן רשת ב. "קומץ קיצוני מקבל תקציבים עירוניים ושטחי ציבור - העירייה יכולה לשלול מהם את זה כדי שיבינו שבבני ברק אין מקום לאלימות. העסקנים שתקו". 

עוד טען וידר כי נעשית הכללה שמזיקה לציבור החרדי. "יש קומץ קיצוני אלים שלא התחיל אתמול או שלשום, ופוגע גם בחיילים חרדים, סטודנטים ואפילו ברבנים – אלה אנשים בזויים. המדינה הייתה חייבת למצות איתם את הדין, ולא נעשה כלום", אמר. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה אמש את האירוע. "אנו נפעל ביד קשה נגד מפרי החוק, בראש ובראשונה נגד מי שהרים את ידו נגד השוטרות והשוטרים שלנו", כתב נתניהו בהודעה ברשתות החברתיות. גם עיריית בני ברק גינתה את האירוע: "מעשים אלו אינם דרכה של העיר, אינם משקפים את הלכי הרוח של רבני העיר ומאות אלפי תושביה. זהו מקרה חמור של קבוצת נערים החייבת לתת את הדין על כך."

יו"ר ש"ס אריה דרעי מסר: "האלימות הקשה הערב בבני ברק, של מספר פורעים נגד שוטרים שהגיעו במסגרת תפקידם לאכוף את הסגר- חמורה ומקוממת. צריך לעצור את הפורעים ולפעול נגדם בכל חומרת הדין. חייבים לשמור על ההנחיות ולהציל חיים. זה בנפשנו".