המחאה על מות אהוביה סנדק, ארכיון

מוחים על מותו אהוביה סנדק השליכו אבנים על רכבי פלסטינים

ברחבי הארץ מוחים עשרות צעירים על מותו של סנדק. מפגין אחד נפצע קל בעימות עם שוטרים, שלטענתם נשך אותם. בתקשורת הפלסטינית מדווחים על ילד בן שלוש שנפגע מהשלכת אבנים על הרכב של אימו • פרסום ראשון: הפגישה החריגה של מומי למברגר עם ראשי הציונות הדתית
כרמל דנגור, תמר אלמוג וגל ברגר
21 בינואר 2021
22:55

המחאה על מות אהוביה סנדק: עשרות צעירים מפגינים הערב (חמישי) במספר מוקדים ברחבי הארץ במחאה על מות הצעיר שנהרג במרדף משטרתי בשומרון. באחת ההפגנות נפצע קל בפניו נער, ופונה לטיפול בבית חולים, השוטרים במקום סיפרו שהוא תקף אותם ונשך כמה מהם. במערכת הביטחון אמרו גם שחמש מכוניות של פלסטינים נפגעו מאבנים שהשליכו עליהם מפגינים במחאות.

כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו הערב כי ילד פלסטיני נפצע בפניו מיידוי אבנים אל עבר המכונית שבה נסע עם אימו סמוך לגבעת אסף ליד רמאללה. הוא פונה לבית חולים ברמאללה. תיעוד של הילד הפצוע והמכונית עם השמשות המנופצות מתפרסם בכלי תקשורת פלסטיניים וברשתות החברתיות. גם בכיר הרשות הפלסטינית האחראי על הקשר עם ישראל, חוסיין א-שייח, צייץ את הסרטון בטוויטר וכתב כי מדובר בתקיפות המתנחלים על ילדים חפים מפשע.

המשנה לפרקליט המדינה פגש את בכירי רבני הציונות הדתית

פגישה יוצאת דופן נערכה בין בכירי רבני הציונות הדתית לבין המשנה לפרקליט המדינה, כך דווח היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. הרבנים פנו לפרקליט שלמה (מומי) למברגר, המפקח על חקירת מותו של אהוביה סנדק, בחיפוש כלים כדי להרגיע את השטח, ולהסביר שמדובר בחקירה מקצועית ויסודית.

בפגישה שנערכה בזום השתתפו הרב דרוקמן, הרב שמואל אליהו, הרב יהושע שפירא, הרב דוד סתיו, הרב יעקב מדן, ורב היישוב יצהר - הרב דודי דודקביץ'. פגישה כזו - של רבנים עם צמרת הפרקליטות היא נדירה מאוד, אם לא תקדימית. הרבנים ביקשו מלמברגר תשובות לשאלות שמופנות אליהם לגבי ההחקירה.

במקרה הזה היא מגיעה סביב התסיסה בשטח, בתקופה שבה הרוחות סוערות מאוד סביב מותו של סנדק. הפגנות מתקיימות בכל יום, בחלקן יש אלימות, ויש עלייה חדה בפשיעה הלאומנית נגד פלסטינים. למברגר לא סיפר פרטים על החקירה בפגישה אך הסביר על ההחלטה להקים צוות חקירה משותף למשטרה ומח"ש המתייחס לפרסומים בנושא, שחלקם שגויים.

אתמול פורסם כי אלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי, קיים שיחה עם תושבים ורבנים מאזור בנימין כשהקו המוביל בשיחה היה כי בנוער הגבעות צריך לטפל קודם כל בחינוך, ולא בצווי מעצר או הרחקה. בהקלטות מהשיחה שהגיעו לידי כאן חדשות נשמע האלוף ידעי אומר כי איש לא התנדב להכניס את היד לתפוח הלוהט של נוער הגבעות: "בקצה אנחנו, אחד, הוצאנו אותם מחוץ למערכת, והדבר השני זה ששמנו את גורמי האכיפה לבד מולם".