מהתקיפה בסוריה

צבא סוריה: ארבעה בני משפחה נהרגו בתקיפה הישראלית הלילה

עוד נטען שארבעה אזרחים נוספים נפצעו, ושלושה בתים של אזרחים נהרסו בחלק המערבי של העיר חמה. עם זאת, יש לציין שבדומה למקרים דומים בעבר, ישנם דיווחים שטילי הנ"מ הסורי ששוגרו בעקבותה התקיפה הביאו למותם
רועי קייס, עומרי חיים ונורית יוחנן
22 בינואר 2021
04:42
עודכן ב 09:50

גורם צבאי סורי מאשים הבוקר (שישי) את ישראל במותם של ארבעה בני משפחה בתקיפה הלילה באזור חמה שבצפון מעבר המדינה. עוד נטען שארבעה אזרחים נוספים נפצעו, ושלושה בתים של אזרחים נהרסו בחלק המערבי של העיר. עם זאת, יש לציין שבדומה למקרים דומים בעבר, ישנם דיווחים שטילי הנ"מ הסורי ששוגרו בעקבות התקיפה הביאו למותם של האזרחים.

מקור בצבא סוריה אמר הלילה לסוכנות הידיעות הרשמית במדינה כי התקיפה התבצעה באמצעות טילים שנורו מאזור העיר הלבנונית טריפולי, הנמצאת מדרום-מערב לחמה, ולדבריו, רוב הטילים הופלו.

לפני כעשרה ימים דווח על תקיפה ישראלית נוספץ בסוריה. הערוץ האיראני "אל-עאלם" דיווח כי בתקיפה נפצע יועץ איראני – ומחק את הדיווח כעבור זמן קצר. בדומה לערוץ "אל-מיאדין" הלבנוני, הם דיווחו כי חייל סורי נהרג ועוד 14 נפצעו. עם זאת, המרכז הסורי לזכויות אדם, היושב בבריטניה ומזוהה עם האופוזיציה, דיווח כי נהרגו לפחות 57 בני אדם בתקיפה. 

מוקדם יותר, בכיר במערכת המודיעין האמריקנית מסר לסוכנות הידיעות אי-פי כי התקיפה בוצעה בסיוע מידע מודיעיני אמריקני, והייתה מכוונת נגד מחסנים בהם אופסן נשק איראני, וחומרים לתמיכה בתוכנית הגרעין האיראנית. 

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם שבוע שעבר כי בניגוד לדיווחים בנושא, התקיפה לא הייתה קשורה לפרויקט הגרעין האיראני. המטרות שהותקפו הן מחסני אמצעי לחימה ותשתיות איראניות. התקיפה הזו הייתה חריגה בכמה מובנים, היא התקיימה במרחק רב מישראל - 500 קילומטרים מהגבול, כללה 18 מטרות והתקיימה בשטח אורבני.