הנרצח באום אל פחם נאסר אגבריה והמחאה בעיר על האלימ
צילום: דוברות המשטרה

בן 22 מאום אל פחם נורה למוות; 4 מפגינים נעצרו במחאה אלימה על רקע הרצח

המשטרה פתחה בחיפושים אחר היורים במוחמד נאסר אגבריה, בן 22. שלושה מבני דודיו נרצחו לפני כשנה בסכסוך בין חמולות • עשרות הפגינו בכביש ואדי ערה במחאה על האלימות בחברה הערבית, חלק מהמוחים יידו אבנים על השוטרים • ראש העיר הודיע כי יתפטר: "אם תוך חודש לא תהיה תוכנית רצינית למיגור האלימות, ההתפטרות תיכנס לתוקף"
אורלי אלקלעי וחן ביאר
22 בינואר 2021
14:37
עודכן ב 21:23

רצח רביעי במשפחה בתוך שנה וחצי: מוחמד נאסר אגבריה, תושב אום אל פחם בן 22, נורה היום (שישי) למוות בעיר. המשטרה פתחה בחיפושים אחר היורים שנמלטו מהמקום ונסיבות האירוע נבדקות. הצעיר פונה על ידי בני משפחתו, לאחר שנורה, אל בית חולים מקומי ועם הגעתו נקבע מותו. בית משפט השלום בחיפה אסר לפרסם כל פרט מפרטי החקירה.

שלושה מבני הדודים של אגבריה נרצחו לפני כשנה וחצי בסכסוך בין חמולות. הירי התרחש בעת שעשרות מתושבי העיר הפגינו נגד האלימות והפשיעה בחברה הערבית. לאחר הירי בצעיר, התחדשה המחאה באום אל פחם, שהתפתחה לאירוע אלים.

בכיכר הראשית בכניסה לעיר השליכו מפגינים אבנים ובקבוק תבערה אל שוטרים והבעירו צמיגים. איש לא נפגע. המשטרה השתמשה באמצעים לפיזור הפגנות ועצרה ארבעה מן המפגינים. כביש 65 נחסם, וכעבור זמן מה נפתח מחדש לתנועה.

בתוך כך, ראש עיריית אום אל פאחם ד"ר סמיר מחמיד אמר כי יגיש ביום ראשון את התפטרותו. בשיחה עם כאן חדשות אמר ראש העירייה: "אני שק חבטות של מדינת ישראל די זמן. אם תוך חודש לא תהיה תוכנית רצינית למיגור האלימות, ההתפטרות תיכנס לתוקף". ראש מועצת ערערה מודר יונס הודיע כי ינקוט צעד דומה.