הפגיעה בשוטרים אתמול
צילום: דוברות המשטרה

סנ"צ זיו שגיב לכאן חדשות: "לא יכול להיות שרק המשטרה נמצאת בחזית"

יממה לאחר המהומות בבני ברק, במשטרה מציפים את התחושה לפיה ארגונם נמצא לבד בחזית הפעולה נגד ההפרות: "בלי ההנהגה ובלי הרבנים - זה לא יגמר"
משה שטיינמץ
22 בינואר 2021
20:49

יממה לאחר המתקפה על השוטרים בבני ברק, במשטרה דורשים גיבוי ממשלתי לפעולותיהם: גורם בכיר במשטרה אמר הערב (שישי) לכאן חדשות כי הארגון נמצא לבד בחזית מול ההפרות במגזר החרדי. "הטיפול המגזר החרדי בעייתי, אבל לא רק למשטרה", אמר הגורם. "אנחנו היחידים שמטפלים בזה, וזה לא צריך להיות לפתחנו. יש את משרד החינוך שצריך לפעול מול המוסדות. בלי ההנהגה ובלי הרבנים - זה לא ייגמר". 

באולפן "השבוע" עם ירון דקל בכאן 11 התארח ראש מדור חקירות במשטרה, סנ"צ זיו שגיב. "לא יכול להיות שרק המשטרה נמצאת בחזית", אמר שגיב. "אני לא רואה את הרשויות המקומיות. איפה משרד התחבורה שיטפל בברשיונות של החברות שמספקות הסעות לבתי הספר? איפה המשרד לשירותי דתות, שמחתן אנשים בחתונות של יותר מ-150 איש?". 

שגיב סיפר על הפעילות המשטרתית בבני ברק שנגמרה במה שהוא כינה "לינץ'". ברכב האזרחי ישבו זוג שוטרים המתמחה ברישוי עסקים, והם ביצעו סריקה של רחובות העיר בחיפוש אולמות אירועים ועסקים הפועלים בניגוד להנחיות. הקהל ברחוב זיהה את הרכב ככזה המשמש שוטרים והחל לפגוע בו. "אירועים שהדעת לא סובלת", אמר על האירועים סנ"צ שגיב.