נתב"ג
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הממשלה תצביע מחר על סגירת נתב"ג לשבועיים

מי שירצה לצאת לחו"ל לכל יעד שהוא, יחוייב לעבור ועדת חריגים, גם לאחר תום הסגר ועד להודעה חדשה
גילי כהן, שרון עידן ועמיחי שטיין
23 בינואר 2021
22:38
עודכן ב 22:51

נמל התעופה בן גוריון צפוי להיסגר לשבועיים בעקבות התפשטות המוטציות בישראל, גם כאלו שטרם יובאו לארץ - כך סוכם בדיון שערך הערב (שבת) רה"מ בנימין נתניהו עם שרים בממשלה וגורמים מקצועיים. ההצעה תובא מחר לאישור הממשלה.

בדיון שנערך סוכם באופן עקרוני, בכפוף לאישור הממשלה, על איסור כניסה ויציאה של טיסות נוסעים זרות וישראליות, צמצום היתר ההגעה לנתב"ג - כך שיתאפשר רק במקרים חריגים שיאושרו על ידי ועדה בראשות מנכ"לי משרדי הבריאות והתחבורה. גיבוש מתווה נפרד למקרים הומניטריים שיצריכו טיסות מיוחדות. ההגבלות יחולו על טיסות נוסעים למשך 14 ימים וייכנסו לתוקף לאחר אישור הממשלה.

על פי המתווה המסתמן - מי שירצה לצאת לחו"ל, לכל יעד שהוא, יחוייב לעבור ועדת חריגים, בכל מקרה ובכל תאריך, גם לאחר תום הסגר ועד להודעה חדשה. 

נתניהו דרש לסגור את נתב"ג באופן מיידי ומוחלט. שרת התחבורה מירי רגב ביקשה להגביל את סגירת נמל התעופה ל-14 ימים בלבד - וכפי הנראה זו ההחלטה שתתקבל. בימי הסגר יאושרו טיסות חריגות לצרכים רפואיים בלבד וטיסות המטענים ימשיכו. בנתב״ג נערכים לסגירה בתוך 24 עד 48 שעות.


יחד עם זאת, טרם נקבע מועד לדיון בנושא תוכנית היציאה מהסגר בקבינט או בממשלה. בעקבות לחץ של כחול לבן יתקיים בכנסת דיון בהצעת חוק ממשלתית שתאפשר את הגדלת הקנסות ואת סגירת מוסדות החינוך שאינם עומדים בהגבלות הקורונה.