מרב מיכאלי
צילום: רון קדמי

הפריימריז בעבודה: מרב מיכאלי נבחרה לראשות המפלגה

הקלפיות נסגרו בשעה 19:00. 26% מחברי המפלגה הצביעו בבחירות לראשותה
יערה שפירא
24 בינואר 2021
05:35
עודכן ב 19:24

חברת הכנסת מרב מיכאלי נבחרה הערב (ראשון) לעמוד בראשות מפלגת העבודה. בפריימריז שהתקיימו במשך שמונה שעות הצביעו 26% מבין 37 אלף בעלי זכות הבחירה במפלגה. מיכאלי גברה על אבי שקד, מועמדו של יושב הראש היוצא עמיר פרץ וגיל ביילין, בנו של השר לשעבר יוסי ביילין, יצחק טיים, נאוה כץ, דוד לנדסמן ועופר סגמן.

יו״ר מפלגת הישראלים רון חולדאי שהודיע כי אפ תזכה מיכאלי תתאחד העבודה עם מפלגתו, מיהר לברך את מיכאלי: ״מרב היא מנהיגה חשובה. ניזום באופן מיידי שיח על בניית בית גדול לכל המרכז-שמאל״.

• בחירות 2021: צבא האמת של כאן חדשות עם כל מה שחשוב, מביך ומצחיק עד השבעת הממשלה הבאה

הבחירות היום נערכו לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל בתחילת החודש את עתירתה של חברת הכנסת מיכאלי ודחה את עמדת יושב ראש המפלגה עמיר פרץ. חודש קודם לכן אימצה ועידת המפלגה את החלטת פרץ כי היא זו שתבחר את ראש המפלגה ואת המועמדים לכנסת.

ביום שלישי האחרון הודיע השר איציק שמולי שלא יתמודד לע ראשות המפלגה. שמולי קיבל הצעות חבירה מכחול לבן, יש עתיד וכן ממפלגתו של ירון זליכה. יום קודם הודיע הודיע אהוד ברק כי לא יתמודד על ראשות המפלגה. בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו כתב ברק כי הוא בדק את היתכנות ריצה משותפת בגוש אחד של יש עתיד, הישראלים והעבודה, אך כשהבין שלמהלך כזה אין היתכנות - ויתר על התמודדות.

יושב ראש המפלגה הנוכחי, עמיר פרץ, הודיע כבר לפני חודש שלא יתמודד. "לא אוביל את מפלגת העבודה בבחירות הקרובות ולא אעמוד בראש הרשימה", כתב פרץ בעמוד הפייסבוק שלו. "דחיתי את הצעת גנץ להיות משוריין בצמרת כחול לבן, המפלגה חייבת לעבור התחדשות ולבחור יו״ר חדש", הוא הוסיף.