אולם הנכנסים בנתב"ג בחודש מארס
צילום: פלאש 90

טיסות פרטיות ומלונות בחו"ל במימון המדינה: דרישות הממשלה לסגירת נתב"ג

סגירת השמיים נכנסה הלילה לתוקף. טיסה במקרי חירום רפואיים או הומניטריים תיעשה רק במטוסים פרטיים, בהם עד תשעה מושבים • ישראלים מנסים לחזור לארץ דרך הגבול עם ירדן
ליאל קייזר ושרון עידן
25 בינואר 2021
23:47

מהלילה (שני) לא יורשו חברות תעופה לפעול בישראל בשל החלטת הממשלה לסגור את נמל התעופה בן גוריון מחשש לייבוא מוטציות קורונה חדשות מחו"ל. בחדשות הערב פורסמו הדרישות של הממשלה בעקבות סגירת השמיים, בהן: טיסה במקרי חירום רפואיים או הומניטריים תיעשה רק במטוסים פרטיים, בהם עד תשעה מושבים. עלות שעת טיסה במטוסים אלה עומדת על כ-10 אלף דולר. למעשה, אדם מן היישוב שנדרש לטוס לטיפול רפואי, הלוויה או אירוע חריג אחר לא יוכל לטוס כלל.

משרד התחבורה דורש לממן טיסות במטוסים פרטיים לישראלים שיורשו לצאת מהארץ במסגרת החריגים לסגירת השמיים. מדובר בהצעה שנתמכת בגורמים נוספים בממשלה. עוד הציע משרד התחבורה שהמדינה תממן את השהות במלונות בחו"ל לישראלים שלא יוכלו לחזור ארצה בגלל סגירת השמיים, וכן את כרטיסי הטיסה החלופיים שירכשו. בנוסף, הוצבה דרישה להעניק סיוע נוסף לחברות התעופה הישראליות.

כניסת מטוסים זרים לישראל אסורה, למעט טיסות מטען, טיסות לכיבוי אש וטיסות לפינוי חירום רפואי. טיסת חילוץ ראשונה מסוגה של חברות "דייויד שילד" ו"פספורטכארד" יצאה לניגריה כדי להשיב ארצה ארבעה מאומתים לקורונה. טיסה אחרת שיצאה מוקדם יותר לגאנה תנחת בישראל עם חולה קורונה. 

בשדה התעופה בן גוריון מקיימים דיון בשאלה אם לאפשר למקרים מיוחדים לעלות על טיסות שיוגדרו "טיסות מטען" אך יבוצעו במטוסי נוסעים רגילים של חלק מחברות התעופה הזרות. חברת "יונייטד" האמריקנית לא הורידה את טיסותיה מהמערכת והחלה להגדיר אותן כטיסות מטען, אף על פי שמדובר במטוסי "דרימליינר 787" עם מושבי נוסעים.

שאלת הכניסה ממעברים יבשתיים תעלה לדיון במשרד הבריאות כנראה עוד הערב. אלפי ישראלים שתקועים ביעדים רבים בחו"ל מנסים להגיע בטיסות לירדן, ומשם להיכנס לישראל.