ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המנצחת בקרב מול הקורונה היא הפוליטיקה

ולמה מרב מיכאלי צריכה להתחיל להאמין בכוח/ה עליונ/ה? | הזווית, מדור יומי
כתבי כאן חדשות
27 בינואר 2021
22:24

המנצחת בקרב מול הקורונה היא הפוליטיקה | רן בנימיני

בוועדת החוקה של הכנסת מעדיפים לשחק בכאילו ובנדמה לי. הוועדה דנה היום שוב בדרכים לטפל בהפרות הנמשכות של הסגר שבלא מעט מקומות הוא בגדר המלצה. הבחירות המתקרבות לא ממש עוזרות לקיים דיון ענייני וחף מאינטרסים, ואתמול לא הצליחו חברי הכנסת להגיע להסכמות. 

אז שימו לב לפשרה שאליה הגיעו הליכוד והמפלגות החרדיות לקראת הדיון היום בסעיף שמאפשר להוציא צו סגירה למוסדות חינוך ודת שהפרו את התקנות. על פי הנוסח החדש אפשר יהיה לסגור תלמודי תורה, למשל, רק אחרי שני דוחות במשך שלושים ימים.  כי יש לנו כנראה הרבה זמן פנוי וסבלנות לחכות חודש עד שאפשר יהיה לסגור מקום שמצפצף על שמירת הבריאות של הציבור. ובינתיים, התחלואה ממשיכה להשתולל. בקרב מול הנגיף יש הרבה מפסידים, ורק מנצחת אחת: הפוליטיקה.

למה מרב מיכאלי צריכה להתחיל להאמין בכוח/ה עליונ/ה? | קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן

שמונה ימים בלבד נותרו לסגירת הרשימות לכנסת ה-24. אבל עד אז, ביום ראשון יתקיימו בחירות לרשימת מפלגת העבודה. שלושה ימים מאז שמרב מיכאלי נבחרה לראשות המפלגה, והנה פתאום היא עוברת את אחוז החסימה ומקבלת ארבעה מנדטים בשני סקרים. פתאום אנשים נזכרו שיש בחירות מקדימות, שפעם היו עניין גדול.

זאת כאילו התעוררות של המת, פתאום הוא מזיז איזו גפה. אם ביום ראשון יתברגו אנשים מפתיעים בצמרת הרשימה, תזוז גפה נוספת. אבל זה שהמת זז - זה כבר משוגע! הרי המת הזה מת מזמן. אם בסקרים למפלגת העבודה יש ארבעה מנדטים - אין דרך אחרת אלא להסביר את זה ככוח עליון. או יותר נכון "כוחה עליונה".

עד לאן מגיע חוסר הרגישות כלפי ניצולי השואה בזמן קורונה? | יפעת גליק

"ניצולי שואה מתבקשים לגשת לקבלת מספר" - לא, זה לא סתם עוד פוסט מ"כשאמא ואבא בני דודים", זה שלט שנתלה באמת, בכניסה למתחם החיסונים נגד קורונה בבית החולים שיבא. וזו לא הפעם היחידה שבה נרשמה חוסר רגישות כלפי ניצולים קשישים בזמן הקורונה.

היום יום השואה הבין לאומי. לפי הנתונים 5,300 ניצולי שואה נדבקו בקורונה. 900 נפטרו. האוכלוסייה הזאת של הקשישים נחשבת לאוכלוסייה בסיכון, ולכן הם נמצאים בבית לבד, סגורים, או בתוך חדר בבית אבות. וקשה להם. באוניברסיטת בר אילן עשו מחקר ובחנו התנהגות של 127 ניצולי שואה אחרי הסגר הראשון. מי שהיו לו מחלות זיהומיות במהלך השואה, סבל יותר מהפרעות חרדה במהלך הקורונה.

חיים בינינו 180 אלף בני אדם ששרדו את התופת. בואו נהיה יותר רגישים אליהם, במיוחד עכשיו בימי קורונה. זה מגיע להם.