-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

גנץ צריך להפנים: זה כבר מזמן לא צבא העם

התוכנית שהציג אתמול שר הביטחון פשוט שגויה - לפחות מהבחינה הכלכלית. יותר משחשוב לשר הביטחון לגייס חרדים, חשוב לו לגייס בוחרים למפלגתו המקרטעת - אין דרך אחרת להסביר למה נזכר בהם פתאום. וגם: ריאיון עם קרנית פלוג שטוענת - יש להתנות תקציבים לחרדים בקידום הכשרות לשוק העבודה
הזווית
28 בינואר 2021
19:18

גנץ צריך להפנים, זה כבר לא "צבא העם" | שאול אמסטרדמסקי

התוכנית שגנץ הניח אתמול לקיצור הגיוס, הורדת גיל הפטור לחרדים ושירות אזרחי ללא מתגייסים - היא תוכנית רעה, לפחות מהבחינה הכלכלית. תנו לצעירים להיכנס לשוק העבודה בגיל צעיר יותר, להוביל את המשק קדימה - ולא לתפוס מקומות עבודה של אנשים אחרים, שיש מי שמוכשר מהצעירים לבצע. 

הסיבה היחידה להתעקשות הזו היא שקשה לנו כמדינה להגיד: כן, הסיפור הזה של צבא העם, זה כבר לא צבא העם. אבל הינה, שר הביטחון בעצמו אמר את זה אתמול, שחצי מהילדות והילדים לא משרתים. עכשיו, עכשיו זה הזמן להתחיל לדבר ברצינות על איך מתגמלים את אלה שכן משרתים, ועל איך את כל אלה שלא פשוט משחררים לכלכלה.

קרנית פלוג: יש להתנות תקציבים לחרדים בהכשרות לשוק העבודה | עצם העניין

"צריך להגיע להסדר חדש, ולנסות להגיע אליו ככל שניתן בהסכמה" אמרה היום נגידת בנק ישראל לשעבר פרופ' קרנית פלוג בריאיון ל"עצם העניין" בכאן 11. "למשל כל נושא הלימודים להכשרת השתלבות בשוק העבודה ובחברה, צריכים להיות תנאי לתקציבים למערכת החינוך. צריכה להיות אכיפה הרבה יותר שוויונית. הדברים האלו צפו בעוצמה מאוד חזקה בזמן המשבר". 

גיוס חרדים? יותר כמו גיוס בוחרים | רן בנימיני

פחות מחודשיים לבחירות הרביעיות, והפולטיקאים מגלים פעלתנות רבה. לא חלילה בעשייה, אלה בהפרחת הבטחות.  אחרי התוכנית הכלכלית הגרנדיוזית של ראש הממשלה ושר האוצר, הגיע תורו של יו"ר כחול לבן ושר הביטחון. השר גנץ, שמכהן בתפקיד כמעט שנה, החליט שעכשיו זה הזמן הכי מתאים להציג תוכנית מקיפה לגיוס חרדים.

הוא פרסם מצגת ודיבר בפירוט על הכל - חוץ מהשאלה 'למה חיכית עד עכשיו'. התשובה לשאלה הזאת נמצאת פחות בגרפים של יעדי הגיוס ויותר בגרפים של הסקרים. על רקע מצבה המדשדש של מפלגתו, הצגת תוכנית לגיוס חרדים זמן קצר לפני הבחירות ועוד בשיאה של מגפה - נראית יותר כמו תוכנית לגיוס מצביעים.