-
אוליביה פיטוסי, פלאש 90, אי-פי

נתניהו על בחינת עסקת מכירת F-35 לאיחוד האמירויות: זה לא ישפיע, אנחנו כבר בנקודת אל חזור

בדברים שנשא בביקור בנגב, ראש הממשלה לא הראה התרגשות מהחלטת ממשל ביידן על בחינה מחדש של עסקת מכירת המטוסים המתקדמים לאמירויות
איציק זוארץ
28 בינואר 2021
16:42

מכירת מטוסי F-35 לאיחוד האמירויות: ראש הממשלה בנימין נתניהו השיב היום (חמישי) לשאלת כאן חדשות בנושא החלטת ממשל ביידן על הקפאת עסקת המכירה לבחינה מחדש, ואמר: "זה לא ישפיע, אנחנו כבר בנקודת האל חזור". העסקה למכירת 50 המטוסים המתקדמים נכרכה בהסכם השלום שנחתם בין ישראל לאיחוד האמירויות. 

ההקפאה הזמנית אינה מבטלת את העסקה, אך ייתכנו בה שינויים כמו צמצום מספר המטוסים. גורם במשרד החוץ האמריקני אמר לכאן חדשות על העסקאות עם איחוד האמירויות וסעודיה כי "זוהי פעולה מינהלית שגרתית האופיינית לרוב המקרים בהם יש העברת ממשל, ומדגימה את מחויבות ממשל ביידן לשקיפות וממשל תקין, כמו גם להבטיח כי מכירות הנשק בארצות הברית עומדות ביעדים האסטרטגיים שלנו וכדי לבנות שותפים ביטחוניים חזקים יותר".

בדברים שנשא ביישוב נבטים שבנגב, התייחס נתניהו גם לנאומו של הרמטכ"ל אביב כוכבי בו איים על איראן בתקיפה. נתניהו אמר כי קבע "מזמן שמדינה שחורטת על דגלה את השמדת ישראל לא תקבל את הנשק כדי לבצע את זה".

"ההנחיה שלי לפעול בכל החזיתות. זה מתבטא בצעדים שלא אפרט ובהנחיה שלי לכל גורמי הביטחון. אם חוזרים להסכם הקיים זו טעות. בכסף שיקבלו ישתמשו למסע כיבוש אכזרי והרבה טרור. אסור לחזור להסכם הזה ומקווה שזה לא יקרה".