ליונל מסי
צילום: גטי אימג'ס

יותר מחצי מיליארד אירו: החוזה של מסי נחשף

לפי הפרסום בעיתון המדרידאי "אל מונדו", החוזה של הכוכב הארגנטינאי עם ברצלונה הבטיח לו שכר של כ-138 אירו לעונה כולל בונוסים. זאת ברקע הדיווחים על מצבה הכלכלי הקשה של הקבוצה
ליאן וילדאו
31 בינואר 2021
11:43

העיתון המדרידאי "אל מונדו" מפרסם הבוקר (ראשון) את החוזה של ליונל מסי עם ברצלונה מ-2017, שצפוי להסתיים בקיץ הקרוב. לפי הפרסום, החוזה מבטיח למסי סכום עתק של יותר מ-555 מיליון אירו לארבע שנים - כ-138 מיליון אירו לעונה כולל בונוסים.

פרסום חוזהו של כוכב הכדורגל הארגנטינאי מגיע ברקע הדיווחים על מצבה הכלכלי הקשה של ברצלונה. על פי ההערכות והדיווחים האחרונים בתקשורת האירופית, ברצלונה תתקשה להציע למסי חוזה חדש, והוא כבר מנהל מגעים עם פריז סן ז'רמן הצרפתית.

לפי הדיווח, החוזה של מסי כולל בונוסים שאינם קשורים לתארים או להישגי הקבוצה. כך, בין השאר, הובטח למסי בחוזה 115 מיליון אירו כמענק רק על כך שהסכים לחדש חוזה, וכ-78 מיליון אירו הובטחו לו כ"בונוס נאמנות".

ב"אל מונדו" נכתב כי "למרות הכישלונות של בארסה בליגת האלופות, מסי הרוויח כמעט 92% ממה שיכול היה להרוויח". יש לציין כי לצד הדיווח בתקשורת הספרדית, השנה מסי הסכים לקיצוץ בשכרו על רקע משבר הקורונה.

בקיץ האחרון נוצר קרע בין הכוכב להנהלת המועדון הקטאלני. מסי שיגר מכתב לראשי ברצלונה בו הודיע כי הוא מנצל את סעיף היציאה מהחוזה שלו ועוזב את המועדון. לבסוף הודיע מסי כי הוא נשאר בברצלונה על רקע עזיבתו של הנשיא ז'וזפ מריה ברתומאו.