משפחות הנאשמים מחוץ לאולם ביהמ"ש

האונס באילת: נדחתה הבקשה להפסקת ליווי הנפגעת בדיוני

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל את עמדת איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית שהוגשה באמצעות הפרקליטות. בית המשפט התייחס לחשיבות הליווי של הנפגעת ולרציפות בליווי על ידי גורם מקצועי - המלווה בהליך הפלילי
ורד פלמן
31 בינואר 2021
16:48

פרשת האונס הקבוצתי באילת: בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה היום (ראשון) את בקשות סנגוריהם של הנאשמים להפסיק את הליווי של הנערה הנפגעת בדיונים, באמצעות מרכז הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית. בית המשפט קיבל את עמדת איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית שהוגשה באמצעות הפרקליטות. בית המשפט התייחס לחשיבות הליווי של הנפגעת ולרציפות בליווי על ידי גורם מקצועי - המלווה בהליך הפלילי.

סנגוריהם של הנאשמים ביקשו להורות כי המלווה של הנערה, בת ה-16 וחצי, מטעם מרכז הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, לא תלווה אותה במהלך חקירותיה בבית המשפט. כך פורסם בשבוע שעבר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. 

בקשת הסנגורים הגיעה בעקבות בקשת הפרקליטות ועורכת דינה של הנערה, כי יוגבלו ויותאמו חקירות הסנגורים של הנאשמים למצבה הנפשי הלא פשוט של הנערה. לטענת הסנגורים יש לאסור את כניסת הרכזת מטעם האיגוד בשל העובדה שהתראיינה בתקשורת וסיפרה על מה שחווה הנפגעת במהלך החקירות הנגדיות. מדובר בבקשה חריגה, מאחר שלנפגעת עבירה יש זכות לליווי בהליך הפלילי במהלך הדיונים וזכות לבחור מי ילווה אותה.

בפרשה נאשמים ארבעה באונס בנסיבות מחמירות, שניים מהם איסי רפאלוב ואילייזר מאירוב, חברים בני 27 מחדרה בעלי עבר פלילי ושני אחים צעירים. שבעה נערים בני 17 מואשמים בסיוע, מעשים מגונים או עבירות נוספות.

בכתב האישום שהוגש בחודש ספטמבר נכתב כי הנאשמים "נהגו במתלוננת כחפץ, ככלי לסיפוק יצריהם ואיש מבין הנאשמים לא ניסה לעצור את המתרחש ולהגיש לקטינה עזרה כלשהי". מתוך 11 הנאשמים, שלושה הם בגירים ושמונה קטינים. זאת מתוך 16 לפחות שנצפו במצלמות האבטחה במסדרון בדרך לחדר המלון.