סבתא מחבקת את נכדה במושב חניאל
צילום: חן לאופרד, פלאש 90

משרד הבריאות צפוי להורות לסבים ולסבתות המחוסנים: לא לחבק את הנכדים

ההמלצה תהיה לשמור על מרחק ומסכות בפגישות • הסיבה: ייתכן שהמחוסנים נושאים מוטציות שיועברו לילדים • במשרד מגבשים מתווה לחזרת החינוך הכולל לימודים בחוץ ובקבוצות קטנות • מסתמן: שהמחוסנים שיחזרו מחו"ל יחוייבו בכל זאת בבידוד
קטי דור
31 בינואר 2021
20:54

משרד הבריאות יוציא הנחיה לסבים ולסבתות שהתחסנו באופן מלא לא לנשק ולחבק את הנכדים, כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. לפי ההמלצה יתאפשר להיפגש אבל יש לשמור על מרחק ומסכות. זאת משום שעדיין לא יודעים אם המחוסנים יכולים להיות נשאים של מוטציות שיעבירו לילדים שאינם מחוסנים – וכך לגרום להתפשטות המגיפה. 


בתוך כך, במשרד הבריאות דורשים מתווה חזרה ללימודים בטוח יותר ממה שהיה ביציאה מהסגרים הקודמים. המתווה המסתמן: לימודים בקפסולות קטנות יותר של 12-10 ילדים ולימודים באוויר הפתוח. כמו כן, לפי המתווה יש לעשות שימוש במבנים ציבוריים ועירוניים כמו מתנ"סים כדי לאפשר לימודים של כמה קפסולות בו זמנית ואולי אפילו לימודים במשמרות.


במשרד הבריאות אומרים שאם תהיה הדבקה נרחבת במערכת החינוך עקב הווריאנט הבריטי, אי אפשר יהיה להשאיר אותה פתוחה לאורך זמן. לכן חשוב ללמוד בקבוצות קטנות ובאוויר הפתוח. צוותים של משרדי הבריאות והחינוך כבר החלו לעבוד על המתווה.

כמו כן, מסתמן שהמחוסנים שיחזרו מחו"ל יחוייבו בכל זאת בבידוד. במשרד הבריאות עדיין לא הוחלט על כך סופית. המצדדים בכך בתוך המשרד חוששים מכניסה של מוטציות חדשות לישראל על ידי החוזרים. המתנגדים למהלך חוששים מפגיעה במוטיבציה להתחסן.