מרב מיכאלי ועמר בר-לב
צילום: הדס פרוש ומרים אלסטר, פלאש 90

הפריימריז בעבודה: עמר בר-לב נבחר במקום השני

במקום השלישי נבחרה אמילי מואטי, ברביעי גלעד קריב ובחמישי אפרת רייטמן. במקום השישי נמצא חבר הכנסת לשעבר רם שפע, שעזב את כחול לבן • מיכאלי ושלח צפויים לפתוח במו"מ
יערה שפירא
01 בפברואר 2021
12:28
עודכן ב 21:02

הפריימריז במפלגת העבודה: חבר הכנסת לשעבר עמר בר-לב הגיע למקום השני, אחרי יו"ר המפלגה מרב מיכאלי, בבחירות המקדימות שנערכו היום (שני). במקום השלישי נבחרה אמילי מואטי, ברביעי גלעד קריב ובחמישי אפרת רייטמן. במקום השישי נמצא חבר הכנסת לשעבר רם שפע, שעזב את כחול לבן. 

הרשימה המלאה

1. מרב מיכאלי

2. עמר בר-לב

3. אמילי מואטי

4. גלעד קריב

5. אפרת רייטן

6. רם שפע

7. אבתיסאם מראענה

8. נחמן שי 

9. נעמה לזימי 

10. גיל ביילין 

11. ערן חרמוני

12. נסים לסרי

13. אליס גולדמן

14. מאיה נוראי

15. אמיר חניפס

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום כי עם תום הפריימריז לרשימת העבודה, צפוי להיפתח משא ומתן בין יו"ר המפלגה מרב מיכאלי לראש מפלגת תנופה עפר שלח בנוגע לחיבור בין הצדדים. בד בבד, מזכ"ל מפלגת העבודה ערן חרמוני, שמוקם במקום ה-11 ברשימה שפורסמה על ידי המפלגה, תקף: "אבקש להבהיר כי המיקום של מזכ"ל המפלגה ברשימה לכנסת הנו מקום 5, וזאת כפי שנקבע בתקנון הבחירות שאושר בוועידת המפלגה. לכן, הפרסום היום לפיו מזכ"ל המפלגה משובץ במקום ה-11 נעשה בניגוד מוחלט להחלטות ולפסק דין מחייב".

יותר מ-45 אלף מתפקדי המפלגה הצביעו היום אינטרנטית או באחת מתשע קלפיות שפרוסות ברחבי הארץ. המתפקדים בחרו בין חמישה לשבעה מועמדים מבין 62 המתמודדים. מיכאלי התראיינה אתמול בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב, ואמרה כי אין בכוונתה להתייחס לחיבורים עם מפלגות אחרות לפני שיש למפלגה רשימה לכנסת: "לא אוכל לקבל שום החלטה על חיבורים לפני שנעמיד את רשימת העבודה בפני עצמה".

בשבוע שעבר בחרו חברי המפלגה במיכאלי לעמוד בראשה. יומיים לאחר מכן הודיע עמיר פרץ כי הוא מתפטר מהכנסת ופורש ממפלגת העבודה. הודעתו של פרץ הגיעה לאחר תביעתה של יו"ר המפלגה החדשה מרב מיכאלי, כי הוא והשר איציק שמולי כי יתפטרו מתפקידם בממשלה. 

שלשום התראיינה מיכאלי בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11, ואמרה לאסף ליברמן כי "גנץ, פרץ ושמולי הם הפרצוף של הפוליטיקאים שאי אפשר להאמין להם. הם הפכו לסיעה נוספת בליכוד. הגוש כולו בטראומה מאירוע אורלי לוי. אני צריכה להיות בטוחה שגם אם יהיו חיבורים, זה לא יכלול אף מרכיב שעלול לחזור על הטראומה".