יעלון
צילום: אלעד מלכה

יעלון הודיע: "לא אתמודד לכנסת"

יו"ר תל"ם: "האמנתי שבריצה עצמאית נוכל להגדיל את כוחו של מחנה השינוי. הנחת העבודה הזו התבררה כשגויה" • ראש עיריית נצרת עלי סלאם: נתניהו הציע לי תפקיד שר בממשלה הבאה • בליכוד מנסים לשכנע את סמוטריץ' לחבור לבן גביר בתמורה למיזמי בנייה נרחבים במזרח ירושלים שיהיו רשומים על שמו של סמוטריץ'
זאב קם
01 בפברואר 2021
08:09
עודכן ב 12:38

שלושה ימים להגשת הרשימות: יו"ר מפלגת תל"ם, משה יעלון, הודיע הבוקר (שני) על החלטתו שלא להתמודד בבחירות לכנסת הבאה. ״האמנתי שבריצה עצמאית שלי ושל תל״ם, נוכל להגדיל את כוחו של מחנה השינוי. הנחת העבודה הזו התבררה כשגויה. בנסיבות הפוליטיות שנוצרו, המאבק לשינוי מחייב אותי ואת תל״ם שלא להתמודד בבחירות הקרובות", כתב יעלון.

יו"ר מפלגת הישראלים, רון חולדאי, הביע צער על פרישת יעלון: "המפה הפוליטית המסתמנת מהווה ניצחון ברור לימין האידיאולוגי, ואני מקווה שכל המנהיגים במחנה המרכז-שמאל ידעו להתאחד בדרך הנכונה, בימים המעטים שנותרו עד להגשת הרשימות", אמר חולדאי.

ראש עיריית נצרת, עלי סלאם, אמר הבוקר כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הציע לו לשמש שר בממשלה הבאה, אך סלאם דחה את ההצעה ואמר כי הוא מעדיף להישאר בתפקידו בראשות עירית נצרת. בריאיון לנאדר אבו תאמר ברדיו "מכאן", אמר סלאם כי ההצעה הועלתה במסגרת פגישה בינו ובין נתניהו שנמשכה כשלוש שעות. הוא הוסיף כי בבחירות הקרובות יתמוך במפלגת רע"מ, בראשות מנסור עבאס. לדבריו, הרשימה המשותפת סיימה את דרכה.

חברת הכנסת לשעבר, מירב בן ארי, הודיעה הבוקר על הצטרפותה לרשימת יש עתיד לכנסת הבאה. בן ארי כיהנה בכנסת בין השנים 2015-2019 מטעם מפלגת "כולנו" ואמרה כי: "זה הזמן הכי משמעותי מבחינת המדינה לשנות את ההנהגה להביא ממשלה אחרת".

בגזרת מפלגות הימין - ליכוד מוכנים להציע ליו"ר מפלגת "הציונות הדתית" בצלאל סמוטריץ וליו"ר "עוצמה יהודית" איתמר בן גביר הצעה מרחיקת לכת על מנת שיתאחדו לפני מועד סגירת הרשימות. כך פורסם הבוקר בכאן רשת ב.

בליכוד מוכנים להציע לראשי מפלגות הימין הקיצוני קידום בשטח של פרויקטים לבנייה בירושלים מעבר לקו הירוק, כדוגמת הפרויקט בצפון ירושלים באזור עטרות, וכן פרויקטים נוספים, תוך הכרזה פומבית שמייחסת את קידום אותם פרויקטים וזקיפתם לזכותו של סמוטריץ'.

הצעת הליכוד נועדה לשכנע את סמוטריץ' להתחבר עם בן גביר ועוצמה יהודית. עד עכשיו השניים טרם שוחחו, וכל המסרים ביניהם מועברים דרך אנשי הליכוד. בליכוד מאשימים את סמוטריץ' שהוא "מסכן את שלטון הימין" בכך שהוא נמנע עדיין להיפגש עם בן גביר ולחתור לחיבור איתו.