פועלים פלסטינים במעבר מכבים
צילום: חורחה נובומינסקי, פלאש 90

"קנסו רק את הערבים": פועלים פלסטינים טוענים לאכיפה בררנית של המשטרה

לטענת הפועלים, שוטרים שעלו לביקורת באוטובוס שנסע בכביש 443 - קנסו רק את הנוסעים הפלסטינים משום שלא חגרו חגורת בטיחות, אף שגם נוסעים יהודים לא היו חגורים
סולימאן מסוודה
01 בפברואר 2021
16:36

פועלים פלסטינים שנסעו אתמול (ראשון) באוטובוס של חברת "קווים" ממודיעין לירושלים מתלוננים על אכיפה גזענית של המשטרה. לדבריהם, שוטרים שעלו לביקורת באוטובוס במהלך הנסיעה בכביש 443 קנסו רק את הנוסעים הפלסטינים משום שלא חגרו חגורת בטיחות, אף שגם נוסעים יהודים לא היו חגורים.

מחמוד מג'אהד, נהג האוטובוס ותושב מזרח ירושלים, סיפר לכאן חדשות: "שוטרים עצרו את האוטובוס, ואחד השוטרים עלה ובדק שכולם היו עם מסכות. היו 29 בני אדם באוטובוס כשמותר 30 איש. הכול היה חוקי. באוטובוס היו שישה נוסעים יהודים והשאר ערבים. השוטר ביקש את תעודות הזהות ואישורי העבודה של הפועלים הפלסטינים, לקח אותן וירד מהאוטובוס.

"השוטר עיכב אותנו הרבה זמן ואז בא וביקש ממני רשיון נהיגה. פניתי לשוטר לשאול אותו מה הולך. הוא ענה לי: 'אתם כולכם, כולל אתה, תקבלו קנס'. שאלתי על מה? הוא ענה: 'על זה שאתם בלי חגורה'".

רבאח עאסי, תושב הכפר הפלסטיני תרקומיא, ואחד הפועלים שהיה באוטובוס, אמר לכאן חדשות: "השוטר לקח את תעודות הזהות של הערבים בלבד, על אף שהיו שישה נוסעים יהודים. כולנו היינו עם מסכות. הם קנסו רק את הערבים. היו גם ערבים עם חגורות בטיחות וגם הם אפילו קיבלו דוח. חולקו שם כ-20 דוחות. כשהשוטר נתן לי את הדוח התעצבנתי וקרעתי אותו. הוא איים עלי שיקנוס אותי ב-750 שקלים".

במשטרה דוחים את הטענות לאכיפה בררנית: "בניגוד לנטען, במהלך פעילות לאכיפת חוקי התנועה והגבלות הקורונה, נבדקו באזור מודיעין והסביבה עשרות כלי רכב לרבות אוטובוסים. במספר כלי רכב ואוטובוסים נמצאו נוסעים כשהם אינם חגורים בחגורת בטיחות כנדרש וכן אותרו עבירות נוספות, נרשמו עשרות דוחות ואף הורדו רכבים מהכביש. חלק מהנוסעים והנהגים שבוצעה כלפיהם אכיפה הם יהודים וחלקם ערבים והדוחות נרשמו אך ורק בגין עבירות שזוהו וללא כל קשר למוצאו או דתו של אדם".

תגיות:
כביש 443