ראשי הרשימה המשותפת, ארכיון

ברשימה המשותפת מפנימים: רע"מ תרוץ עצמאית

אחרי 30 שנה: גפני מונה ליו"ר יהדות התורה • הליכוד משיק פייסבוק בערבית
עקיבא ווייס וערן זינגר
01 בפברואר 2021
22:28
עודכן ב 07:04

הרשימה המפורקת: זעם גדול ברשימה המשותפת, שם מתחילים להכיר בעובדה שמפלגת רע"מ תרוץ בנפרד, וזאת למרות הסקרים הפנימיים שמראים בצורה ברורה - הרשימה בראשות עבאס לא תעבור את אחוז החסימה. על פי אותם סקרים הרשימה המשותפת יורדת מ-15 מנדטים לתשעה. ברע"מ משוכנעים שיצליחו לעבור את אחוז החסימה - כל זאת על רקע קריאות של ראשי רשויות שלא להתפצל.

בעוד הרשימה המשותפת מדממת אלקטורלית - הליכוד משיק לראשונה עמוד פייסבוק בשפה הערבית. מה שמלמד על כוונותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ביחס לקולות שמחפשים בית חדש - לאחר שהמשותפת, כפי שנראה, עומדת לקראת פירוקה.

בתוך כך, אחרי 30 שנה, לראשונה ח"כ משה גפני יעמוד בראשות יהדות התורה. הסיבה - איומים לריצה נפרדת של דגל התורה. בהסכם נכתב כי גפני ימשיך לכהן גם כיו"ר ועדת הכספים. מחלוקת בנושא המקום השביעי ברשימה נותרה פתוחה.

בש"ס דווח היום על פרישת חברי כנסת ותיקים, בהם סגן שר האוצר איציק כהן, שמכהן בכנסת משנת 1996 וכן סגן השר משולם נהרי, שצפוי להודיע על פרישה מהמירוץ לכנסת הקרובה. מי שאמור להיכנס לרשימה הוא חיים כהן, לשעבר מנכ"ל רשת מעיין החינוך התורני של ש"ס, ומי שאולי מסומן כיורש של אריה דרעי - במידה והשני יצטרך לפרוש במקרה של כתב אישום.

בד בבד עם פרישותאיחודים ופיצולים עליהם התבשרנו היום, ציפי לבני הודיעה כי לא תתמודד בבחירות הקרובות לכנסת.