פוסט פייסבוק של מראענה

"עזה - גטו תחת כיבוש אכזרי": האמירות השנויות במחלוקת של מועמדת העבודה לכנסת

אבתיסאם מראענה, שנבחרה למקום השביעי ברשימה, פרסמה פוסטים בפייסבוק שבהם היא מבקרת את עיריית תל אביב על בחירתה להאיר את העירייה בצבעי דגל לבנון בעוד אינה מאירה אותה בצבעי דגל פלסטין, מביעה תמיכה בשביתת הרעב של העציר המנהלי מאהר אל-אחרס ומכנה את ישראל "מכוערת"
יערה שפירא
02 בפברואר 2021
06:56
עודכן ב 08:34

אבתיסאם מראענה, שנבחרה אתמול (שני) במקום השביעי ברשימת העבודה, פרסמה בחצי השנה האחרונה כמה פוסטים שנויים במחלוקת בפייסבוק שלה. באחד הפוסטים היא כינתה את עזה "גטו תחת כיבוש אכזרי", בפוסט אחר ביקרה את עיריית תל אביב על בחירתה להאיר את בניין העירייה בצבעי דגל לבנון, בעוד אינה מאירה אותה בצבעי דגל פלסטין.


בפוסט שכתבה על עלי הנער אבו-עליא, בן 13 שנהרג בעימותים עם כוחות הביטחון בשומרון, היא ציינה כי הוא "יצא להגן על זכותו הבסיסית להגת על אדמתו ועל חירותו". 

מראענה אף הביעה תמיכה בשביתת הרעב של העציר המנהלי מאהר אל-אחרס - שלדעת גורמי הביטחון הוא פעיל הג'יהאד האסלאמי ומכנה את ישראל "מכוערת". בהיותה חברה במרצ בשנת 2009, הודיעה על פרישתה מהמפלגה בשל העובדה שמרצ לא גינתה את מבצע עופרת יצוקה בעזה.

תגובותיהם של מראענה ושל מפלגת העבודה טרם התקבלו. עמר בר-לב, שנבחר במקום השני בפריימריז של העבודה אתמול, התייחס הבוקר לאמירתה של מראענה על עזה ואמר: "אני לא מכיר אותה ולא את ההתבטאות הזאת".