עומר ינקלביץ'

ליברמן הציג רשימה: "כל שבעת חברי כנסת ימשיכו"

ישראל ביתנו הציגה את רשימת מועמדיה לכנסת • השרה עומר ינקלביץ' מכחול לבן הודיעה שלא תתמודד בבחירות הקרובות
מיכאל שמש
02 בפברואר 2021
13:12
עודכן ב 17:12

יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כינס היום (שלישי) מסיבת עיתונאים להצגת רשימת המפלגה לבחירות הקרובות. "ישראל ביתנו היא אי של יציבות", אמר ליברמן והוסיף כי "כל שבעת חברי כנסת ימשיכו לכנסת הבאה באותם מקומות. כולם עבדו קשה".

אחרי ליברמן שבראש שובצו ברשימת המפלגה: עודד פורר, יבגני סובה, אלי אבידר, יוליה מלינובסקי, חמד עמאר, אלכס קושניר, פרופסור יוסי שיין, עו"ד לימור מגן תלם, ד"ר אלינה ברדץ יאלב, שרון רופא אופיר ועו"ד בתיה כהנא דרור.

"אני מבהיר מראש: ישראל ביתנו לא תכנס לשום קואליציה עם ש"ס ויהדות התורה", הבטיח ליברמן במסיבת העיתונאים. "כל מי שבונה על קואליציה עם דרעי וליצמן, כדאי שידע מראש שישראל ביתנו לא תהיה שם". הוא פנה ליאיר לפיד, גדעון סער ונפתלי בנט ואמר: "אל תחיו באשליות ואל תנסו להשלות אחרים. ניהול תקין, ממשלה מתפקדת, חברה שוויונית אפשריים אך ורק בתנאי שש"ס ויהדות התורה ישבו באופוזיציה".

השרה עומר ינקלביץ' לא תתמודד

מוקדם יותר היום הודיעה שרת התפוצות מטעם כחול לבן, עומר ינקלביץ', כי לא תתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. בהודעה שפרסמה כתבה כי "לפני כחודש, הרגשתי קושי גובר והולך. הודעתי כבר אז ליו"ר המפלגה שאין בכוונתי להתמודד בבחירות הבאות, אך בני גנץ ביקש ממני לשקול זאת שוב. לאחר התלבטויות הודעתי אמש על החלטתי הסופית". 

"באופן אישי, שילמתי מחיר כבד. הופצו עליי שקרים חסרי כל בסיס. אולם בחרתי להתעלם ממסע ההכפשות ולהתמקד בעשייה ובשליחות ציבורית אמיתית, ולא לעסוק בתככים וחיסולי חשבונות, מתוך תקווה שדרכם של הבאות והבאים אחריי תהיה קלה יותר", הוסיפה ינקלביץ' בפוסט שפרסמה בפייסבוק.