שירה האס, היום

השחקנית הישראלית שירה האס מועמדת לפרס גלובוס הזהב

מדובר בישראלית הראשונה מזה 50 שנה שמועמדת בקטגוריית משחק בטקס היוקרתי • "המורדת", בה משתתפת האס, מועמדת לפרס המיני-סדרה הטובה ביותר • את הטקס שיתקיים ב-28 בפברואר ינחו בפעם הרביעית הקומיקאיות טינה פיי ואמי פוהלר
שני נחשוני ואלון פרוכטר
03 בפברואר 2021
15:37

השחקנית הישראלית שירה האס הוכרזה אחר הצוהריים (רביעי) כמועמדת בטקס פרסי גלובוס הזהב. האס מועמדת בקטגוריית השחקנית הטובה ביותר במיני סדרה או סרט טלוויזיה, על תפקידה במיני-סדרה הגרמנית-אמריקנית "המורדת" ששודרה ברשת הסטרימינג "נטפליקס".

גם הסדרה "המורדת" שמבוססת על סיפור חזרתה בשאלה של צעירה מקהילת יהודי סאטמר בברוקלין, קיבלה מועמדות לפרס בקטגוריית המיני-סדרה הטובה ביותר. האס התמודדה בחודש ספטמבר האחרון בקטגורייה דומה בטקס פרסי האמי, אולם לא זכתה בפרס. שבוע לאחר מכן, קטפה את פרס השחקנית הראשית הטובה ביותר בפסטיבל הסדרות הבין-לאומי בברלין. מול האס מתמודדות הפעם קייט בלאנשט על "גברת אמריקה", ניקול קידמן על "היית צריכה לדעת", דייזי אדגר-ג'ונס על "אנשים נורמלים" ואניה טיילור-ג'וי על "גמביט המלכה". שר התרבות והספורט חילי טרופר בירך את האס על מועמדותה לפרס. בהודעה שפרסם השר כתב "שירה האס שוב עושה זאת בגדול ומוכיחה את כישרונה הענק. שירה, גאים ומאמינים בך. בהצלחה!".

מדובר בישראלית הראשונה מזה 50 שנה שמועמדת בקטגוריית המשחק בטקס היוקרתי. חיים טופול זכה בשני פסלוני גלובוס הזהב: הראשון בשנת 1965 בקטגוריית השחקן המבטיח של השנה (שאינה קיימת עוד), על תפקידו בסרט "סאלח שבתי"; בשנת 1972 זכה בו שוב, בקטגוריית השחקן הטוב ביותר בסרט קומי או מוזיקלי על תפקידו ב"כנר על הגג".

טקס הפרסים שמתקיים מאז ינואר 1944 מטעם תא הכתבים הזרים, אינו זר לישראל. ישראל הייתה מועמדת בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר שבע פעמים, וזכתה בפרס שלוש פעמים: סרטיו של אפרים קישון "סאלח שבתי" ו"השוטר אזולאי" זכו בו בשנים 1964 ו-1971, ובשנת 2008 זכה בו סרטו של ארי פולמן "ואלס עם באשיר".

סרטו של דיוויד פינצ'ר "מאנק" מוביל את רשימת המועמדים בגזרת הקולנוע עם 6 מועמדויות. את גזרת הטלוויזיה מובילה סדרת הדרמה "הכתר" עם 6 מועמדויות גם כן. שני פרסי מפעל חיים יוענקו בטקס, האחד לשחקנית הקולנוע ג'יין פונדה והשני למפיק הטלוויזיה נורמן ליר. טקס פרסי גלובוס הזהב ה-78 יתקיים ב-28 בפברואר לראשונה בשני אתרים - האחד בניו יורק והשני בקליפורניה, בשל מגבלות קורונה. את הטקס ינחו בפעם הרביעית הקומיקאיות טינה פיי ואמי פוהלר.