ג'ימבו ג'יי ורביד פלוטניק
צילום: דניאל אהרוני

בחירות העורכים - כאן 88 | 2.2.2021

עדכון אחרון - 2.2.2021
מערכת כאן
03 בפברואר 2021
13:07

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

ג'ימבו ג'יי ולהקת ספא & רביד פלוטניק - חתולים

שניים מהראפרים האהובים בארץ בעשור האחרון - ג'ימבו ג'יי ורביד פלוטניק (נצ'י נצ') משתפים פעולה בשיר החדש "חתולים". שיר האהבה שמשחק לכל אורכו עם הטווח שבין עצב להומור ומביא בצורה מושלמת את האתגרים של אהבה בעידן המודרני: "איך לומר לך שאני אוהב אותך, לא מוצא את המילים, אז אני שולח לך סרטון של חתולים". על ההפקה אחראי רועי דורון, על העיבוד ג'ימבו ג'יי ולהקת ספא. וחידה לשבת: נראה אם תצליחו לספור כמה אזכורים של שירים ישראלים משובצים לאורך השיר.

שלום חנוך - שלטון

קשה להגיד מה שלום חנוך עושה טוב יותר בשיריו, אוהב או מוחא? מה שבטוח זה שתקופות סוערות תמיד מוציאות ממנו את המיטב. בגרון ניכר הוא נשמע בשירו החדש חד, רלוונטי ומעודכן. והכי חשוב זה לא מביך כפי שקורה רבות לאמנים שמנסים להתעדכן ולהתאים עצמם לרוח התקופה. הפעם זו לא רק רוח המחאה, אלא גם המפיק תמיר מוסקט שמתמחה בשנים האחרונות בעדכון הסאונד של ותיקי המוזיקה הישראלית. 

Sir Sly, Gary Clark Jr. - Citizen

להקת הרוק Sir Sly חוזרת אחרי הפסקה של כמעט ארבע שנים מאז האלבום הקודם, בשיתוף פעולה חדש עם הגיטריסט גארי קלארק ג’וניור. Citizen הוא שיר מחאה פוליטי נגד עליונות לבנה ובכלל, המצב המפולג והעגום שאמריקה שוהה בו כרגע והצורך של כולם בגאולה. 

Pearl Charles - What I Need

מגזין המוזיקה NME הגדיר אותה כגרסה הסטונרית של לנה דל ריי, או כמו ג'ני לואיס עם חצץ, ואנחנו נוסיף - הגרסה הפופית של גראהם פרסונס. בעורקים של היוצרת פרל צ'ארלס זורמים האמריקנה והסאונד של קליפורניה בשנות השבעים והיא הופכת אותם לממתק פופי. What I Need מתוך אלבומה השני  Magic Mirror הוא שיר קאנטרי מלא בנצנצים – Pedal steel guitar שפוגש בייסליין של דיסקו. צ'ארלס אמנם שרה על להיתקע במקום, בתוך מערכת יחסים בעייתית אבל המוזיקה שלה מלאה בתנועה – היא כבר החליטה להמשיך הלאה. 


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים