ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

ביום הדיון בתיקי נתניהו: ראש ממשלת יוון יגיע לישראל לחתום על הסכם תיירות

לפי פרטי ההסכם הצפוי, ישראלים בעלי דרכון ירוק יוכלו לבקר בשישה אזורים ביוון - עם פטור הדדי מבידוד בשתי המדינות • גורמים במשרד הבריאות: מתקיים שיח בין ישראל ליוון, טרם גובשה עמדה סופית • במקביל מנהלת ישראל מגעים להסכם תיירות דומה מול סרביה • מועד ביקורו של ראש הממשלה היווני: היום בו מתקיים דיון בבית המשפט בתיקי נתניהו
עמיחי שטיין, אמוץ שפירא ושרון עידן
03 בפברואר 2021
17:06
עודכן ב 19:15

ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטאקיס הודיע היום (רביעי) כי יגיע ביום שני לביקור קצר בישראל. זהו גם היום בו יתנהל דיון בבית המשפט בתיקי האלפים בנוכחות הנאשמים, בהם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

אל ראש הממשלה היווני יצטרפו גם שר התיירות וככל הנראה שר החוץ. גורמים מדיניים מסרו לכאן חדשות כי ייתכן מאוד שבמהלך הביקור יחתם הסכם בין שתי המדינות על פטור הדדי מבידוד לכל מי שיציג דרכון ירוק.

לפי פרטי ההסכם הצפוי, ישראלים שקיבלו שתי מנות חיסון נגד קורונה יוכלו לבקר בשישה אזורים ביוון. כמו כן, מי שעתידות להפעיל את הטיסות הן שלוש חברות התעופה הישראליות וחברה יוונית אחת. גורמים במשרד הבריאות אומרים כי כרגע מתקיים שיח בין ישראל ליוון בנושא, אך עדיין לא גובשה עמדה רשמית סופית.

במקביל, ישראל וסרביה דנות גם כן על הסכם תיירות למחוסנים. עם זאת, במשרד הבריאות הצהירו כמה פעמים כי ישקלו לבטל את הפטור מבידוד לישראלים מחוסנים השבים מחו"ל. אם זה יקרה - הביטול יציב בעמדה בעייתית כל הסכם תיירות שכזה. דיונים מתקיימים גם מול קפריסין כשהתאריך עליו מדברים הוא ב-1 במארס. ההסכם אם ייקבע יחול רק על בעלי תעודת מתחסן - ובפטור מבדיקת קורונה.

הנהירה ליוון - כך זה נראה בחגי תשרי