ארכיון
צילום: דובר צה"ל

"חבט באבן בראשה של המנוחה": כתב אישום הוגש נגד רוצח אסתר הורגן

כתב האישום מתאר כיצד עקב מוחמד קבהא אחרי הורגן סמוך לביתה שבשומרון: "הנאשם הבחין בהורגן צועדת בשביל. מחזותה החיצונית הבין כי היא יהודייה. אז, גמלה בלבו של הנאשם ההחלטה לגרום למותה ממניע לאומני ולהוציא לפועל את הפיגוע שתכנן לבצע מזה זמן מה"
כרמל דנגור
04 בפברואר 2021
11:12

התביעה הצבאית הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט הצבאי בשומרון כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים נגד מוחמד קבהא, בגין רצח אסתר הורגן בחודש שעבר. מכתב האישום עולה כי "הנאשם נטל בידיו אבן גדולה הניף אותה בשתי ידיו מעל ראשו וחבט באמצעותה פעמיים בראשה של המנוחה".  מהתביעה הצבאית נמסר לאחר הגשת כתב האישום כי "הנאשם הודה בביצוע הרצח ומסר פרטים מוכמנים שמתיישבים עם הממצאים בשטח".

עוד עלה מכתב האישום כי "הנאשם הבחין באסתר הורגן צועדת בשביל. מחזותה החיצונית הבין כי היא יהודייה. מבטיהם של השניים הצטלבו והיא החלה לרוץ בבהלה לכיוון היישוב. אז, גמלה בלבו של הנאשם ההחלטה לגרום למותה ממניע לאומני ולהוציא לפועל את הפיגוע שתכנן לבצע מזה זמן מה". 

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב כי קבהא תכנן לבצע פיגוע נוסף ולירות לעבר כוחות הביטחון - כשיאתרו את מקום מחבואו ויגיעו לעצור אותו. הפרטים האלו התגלו בכתבי אישום שהוגשו נגד שני פלסטינים, על הסתרת קבהא בביתם וסיוע לו. לפי כתבי האישום, קבהא הזהיר את שני הפלסטינים שסייעו לו: "העזרה שלכם עלולה לגרום לכך שיהרסו את בתיכם". השניים השיבו: "אנחנו איתך עד המוות". המדיניות הנוכחית של מערכת הביטחון היא לא להרוס בתים של סייענים למחבלים.