דיאנה רז ובעלה
צילום: באדיבות המשפחה

הותר לפרסום: אמיר רז הוא השוטר החשוד ברצח אשתו דיאנה

אחרי שהודה ושחזר, מעצרו הוארך בתשעה ימים והוא יועבר לבדיקה פסיכיאטרית • הילדים שהיו בבית בזמן הרצח סיפרו: שמענו ירייה ואמא לא קמה יותר • חברתה של רז לכאן רשת ב: "לא היו שום סימנים מקדימים"
כתבי כאן חדשות
06 בפברואר 2021
16:14
עודכן ב 22:19

השוטר החשוד ברצח אשתו, דיאנה רז, ביישוב נעלה שבבנימין הוא אמיר רז. מעצרו הוארך הערב (שבת) בבית המשפט השלום בראשון לציון בתשעה ימים. כמו כן, נקבע שהוא יועבר לבדיקה פסיכיאטרית תוך 24 שעות. השופטת אושרית הובר היימן אמרה בדיון כי "קיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר נגד החשוד - שנחקר וקשר עצמו למעשה". 

"מדובר במקרה טראגי וקשה שנסיבותיו טרם נתבררו עד תום", הוסיפה השופטת. "הנסיבות הידועות עד כה מקימות עילות מעצר של מסוכנות וחשש לשיבוש הליכי חקירה באופן שמחייב הותרת החשוד במעצר. נותרו לביצוע פעולות משמעותיות". לדברי פרקליטו של החשוד, עו"ד משה אלון, בדיון הארכת מעצרו, "מהשיחה שערכתי עם החשוד יש אינדיקציות (לעבר פסיכיאטרי), ביקשנו לשלוח אותו להסתכלות".

קרובי משפחתה של דיאנה סיפרו את גירסת ילדי המשפחה, שאמרו שלא ראו את מעשה הרצח עצמו. לפי הילדים, דיאנה ביקשה מהילדים לעלות לקומה אחרת בביתם. הבת הגדולה, בת ה-7, שמעה ירייה וכשיצאה מהחדר ראתה את אימה מתבוססת בדם. "אמא לא קמה יותר", סיפרה הילדה. 

תושבים בנעלה נאספו והדליקו נרות לזכרה של רז. בעלה החשוד הודה ושיחזר את המעשה בזירה והוריו מסרו עדות במשטרה. שכנים סיפרו שרז נראה קר רוח לחלוטין לאחר המעשה. אחד השכנים של הזוג סיפר לכאן חדשות: "ראיתי את הבעל מוציא את הילדים מהבית לאמא שלו, הוא שאל אותי מה שלומי ונראה כאילו הכול כרגיל. רק אחר כך הבנתי שבשלב הזה היא כנראה כבר הייתה מתה".


מירב הראל, חברתה של דיאנה רז, סיפרה בריאיון לליאת רגב בתוכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב כי "לא היו שום סימנים מקדימים" וכי "דיאנה ובעלה היו זוג נורמטיבי ואוהב". 

האזינו לריאיון עם מירב הראל

רז הייתה יועצת זוגית במקצועה, ובסרטון מצמרר שפרסמה בעמוד היוטיוב כשנה לפני הרצח היא מדברת על הנושא של אלימות במשפחה. "הרבה לפני שרצח מגיע, הרבה לפני שדברים כאלה מגיעים לידי ביטוי, יש הרבה-הרבה נורות אזהרה שחייבות להגיע", נשמעת רז אומרת בסרטון.

עוד אומרת רז בסרטון ביוטיוב: "הרבה מאוד פעמים נשים אומרות 'לי זה לא יקרה', 'זה משהו שאני לא מכירה', 'אני בחיים לא ארשה את זה'. יש הרבה נשים שמאמינות שתוכלנה לזהות את זה. המון פעמים זה משהו שאי אפשר לאמוד שהולך לקרות, התפרצות של מ-0 ל-100. מריבה לא אמורה להגיע להתפרצות זעם בלתי נשלטות, לשפה לא נשלטת, מריבות לא אמורות להגיע למילים פוגעניות ודורסות. זה משהו שאסור לאפשר אותו בשום מצב".

שכן נוסף של בני הזוג אמר על הבעל החשוד ברצח: "הוא תמיד היה נראה לי לא מאה אחוז. לא אדם תוקפני אבל קצת מוזר, לא הבנתי איך לקחו אותו למשטרה. הוא היה כמו ילד שלה, כמו הילד החמישי שלה". מוקדם יותר דיווחו תושבים לכאן חדשות כי הבעל ירה בה בזמן חגיגות יום הולדת לאחד מילדיהם, כך לטענתם.

הבעל אמר בחקירתו כי היה ביניהם ויכוח סתמי, וברגע אחד שלף את אקדחו וירה שני כדורים, אחד מהם בראשה. בחקירתו במחלקה לחקירות שוטרים הוא הוסיף: "אני לא יודע מה עבר לי בראש, זה לא היה מתוכנן. מעולם לא נהגתי כלפיה באלימות. הילדים היו בבית וראו הכול".

אביו של השוטר אמר לכאן חדשות כי "הם היו זוג מאוהב, אבל עם הרבה בעיות". לדבריו, "הוא היה מאוהב בה עד קצה העולם. אני לא מבין מה קרה פה. אין לי מושג איך זה קרה, וזה הבן שלי. אין לי מושג מאיפה הגיעה הג'ננה הזאת. הוא התקשר לאשתי וביקש ממנה לבוא לקחת מהר את הילדים. היא חזרה הביתה וסיפרה לי. לא דיברתי איתו, רק חיבקתי אותו ולקחו אותו למעצר".