נפתלי בנט באולפן כאן חדשות

בנט: לא הולך לחרמות, חייבים לעשות הכל כדי לא ללכת לעוד בחירות

יו"ר ימינה תקף את הממשלה: "אחראים למותם של 3,000 ישראלים בגלל מחדל המוטציות בנתב"ג" • עודה נגד עבאס: "היינו צריכים לדבר על 18 מנדטים לולא מה שעשה לנו"
הכול פוליטי
06 בפברואר 2021
19:41

יושב ראש ימינה נפתלי בנט אמר הערב (שבת) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו "עשה דברים טובים לישראל בשדה הבין-לאומי, אך בשנה האחרונה הוא כשל". הוא סירב להגיד על מי ימליץ לראשות הממשלה. בריאיון לאסף ליברמן בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11 אמר בנט: "כולם מחרימים את כולם. אני לא הולך לפוליטיקת חרמות. כל מי שבעד מדינה יהודית ודמוקרטית, גם אם אני לא אוהב את דעותיו, הוא במשחק. מישהו צריך להקים פה ממשלה". 

יושב ראש ימינה תקף את נתניהו על התקרבותו למפלגת רע"ם ואמר כי "זה שהוא מחבק אותם ככה – זו בושה וחרפה". לדבריו, "זה הסניף הישראלי של האחים המוסלמים. אנשי רע"ם הולכים ומבקרים רוצחים ומשפחות מחבלים".  

בנט תקף גם את חברי הממשלה על התנהלותם בטיפול בקורונה. "רגב, נתניהו וגנץ נושאים באחריות למותם של 3,000 ישראלים בגלל מחדל המוטציות בנתב"ג", קבע. "הם מנעו בדיקות שדרכן נכנסו המוטציות. לולא זה היינו אחרי המגפה. הנקודה העיקרית היא להציג חלופה. בזמן אמת הנחתי תוכנית שכללה בדיקות בנתב"ג, הם לא ספרו את זה". 

עודה: "רוצה להיות ראש הממשלה"

יושב ראש הרשימה המשותפת איימן עודה התארח בתוכנית "הכול פוליטי" ואמר על הפיצול ברשימתו: "זה לא אני מול מנסור עבאס. זה כל המושתפת בצד אחד מול רע"ם בצד השני". גם הוא סירב להשיב לשאלה על מי ימליץ לראשות הממשלה אצל הנשיא אחרי הבחירות. בריאיון לאסף ליברמן הוסיף עודה: "אנחנו רוצים להשפיע. מי שהפנה עורף בבחירות האחרונות זה גנץ לנו ולא אנחנו. אני רוצה שאני אהיה ראש הממשלה – עד שזה יקרה עלינו להיות מאוחדים נגד הימין". 


"כל השיח השתנה בגלל הכוח שלנו", אמר עודה על המאבק על הקול של הציבור הערבי שהתפתח במערכת הבחירות. "היינו צריכים לדבר על 17-18 מנדטים, לולא מה שעשה עבאס". לדבריו, "מבחינה פרקטית, עבאס הביא אפס דברים מנתניהו והליכוד. אנחנו נמשיך בדרך שלנו. שוויון מתוך עוצמה".