-
צילום: דוד כהן, פלאש 90

השרים אישרו: מערכת החינוך תישאר סגורה לפחות עד יום חמישי

נתניהו: בימים הקרובים נפתח את החינוך באיזורים הצהובים והירוקים - את היתר נפתח בהדרגה ביצירת מתווה רמזור חדש • מזכ"לית הסתדרות המורים על מתווה חזרה ללימודים: "לא יכול להיות שהגורם המחליט לא יישב עם הגורם המבצע. יש נתק מוחלט" • המשנה למנכ"ל משרד הבריאות: לא עשינו מספיק כדי לפתוח בתי ספר לצד קורונה
כתבי כאן חדשות
08 בפברואר 2021
08:32
עודכן ב 21:44

שרי הממשלה אישרו הערב (שני) את התקנות המגבילות את פתיחת מערכת החינוך לפחות עד ליום חמישי בבוקר. ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים הערב דיונים על מתווה פתיחת מוסדות החינוך בהשתתפות שר הביטחון בני גנץ ושרי הבריאות והחינוך. ההערכה היא שבלי הסכמות עד מחר – הלימודים לא יתחדשו השבוע. בכל מקרה, הלימודים לא יחודשו מחר. המחלוקות כרגע הן על אופן פתיחת מערכת החינוך בערים הכתומות - וההטבות למתחסנים, שכחול לבן דורשים לקבוע. 

מסתמן כי החל מיום חמישי מערכת החינוך תיפתח בערים הירוקות והצהובות. נשקלת האפשרות לפתוח את הלימודים גם בערים כתומות, כפוף לכמות המתחסנים. קבינט הקורונה יתכנס מחר וצפוי לדון גם בפיילוט הדרכון הירוק.


מלשכת נתניהו נמסר כי ראש הממשלה קיים הערב דיון עם שר הביטחון, שר הבריאות, שר החינוך, שרת התיירות ובכירי משרדי החינוך והבריאות על תכנית יציאה מודרגת ושימוש בדרכון הירוק. ההצעה שמסתמנת שתעלה לאישור קבינט הקורונה בעניין החינוך היא פתיחת מערכת החינוך בגילאי גנים וכיתות א'-ד' בערים ירוקות וצהובות ביום חמישי. 

שר החינוך יואב גלנט פרסם פוסט בחשבון הפייסבוק שלו ובו אמר לתלמידים וההורים: "אני ער וקשוב לקשיים בפניהם אתם ניצבים במהלך הסגר. אנו פועלים על מנת להחזיר את התלמידים לבתי הספר, אבל הבריאות קודמת לכל. הקפידו על ההנחיות וצאו להתחסן". 

ראש עיריית יבנה צבי גוב-ארי הודיע היום במכתב לבתי הספר והגנים שלא יאפשר לאנשי הוראה שלא התחסנו לשוב לעבודה. "סגלי ההוראה שאינם מחוסנים מסכנים הן את עצמם והן את תלמידיהם", ציין גוב-ארי. "לא תותר הפעלת גן בו הגננת והסייעת אינן מחוסנות, או שאין בידן אישור בדיקת קורונה שלילית ב–24 השעות האחרונות, זאת בכל יום. כמו כן, לא תותר העברת שיעור פרונטלי בכיתה על ידי אדם שאינו מחוסן". 

מוקדם יותר התראיינה לכאן רשת ב מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, ואמרה שההצעה ללמד באוויר הפתוח אינה ישימה. בן-דוד ביקרה את הליך קבלת ההחלטות ואמרה: "לא יכול להיות שהגורם המחליט לא יישב עם הגורם המבצע. יש פשוט נתק מוחלט".

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור איתמר גרוטו, אמר הבוקר בכאן רשת ב שבכל הנוגע ללימודים, הוא מכה על חטא. "לא עשינו מספיק כדי למצוא פתרונות לפתיחת בתי הספר לצד הקורונה", הסביר. 

האזינו לריאיון המלא עם פרופ' איתמר גרוטו, בכאן רשת ב