חפש
Languages
אוטובוס הסרטים
מתוך עמוד הפייסבוק של אוטובוס הסרטים

בית היוצרים: עידוד יצירה ישראלית, איכותית ומקורית

"כאן" מחפש אחר קולות, אנשים וסיפורים ייחודיים במטרה לבנות ולטפח רשת ארצית של יוצרים תוך ליווי ממיטב אנשי המקצוע
מערכת כאן
30 באוקטובר 2017
18:57

בית היוצרים, כשמו כן הוא, הוא בית חם ליוצרים צעירים - מקום שתומך, מאתגר ומוביל תהליכים. בית היוצרים מטייל בארץ, מחפש את האנשים המתאימים, יושב איתם ומלווה אותם בתהליכים של כתיבה, השראה ויצירת תכנים חדשים שלא מגיעים בהכרח מאותם המקומות.

תפקידו של בית היוצרים הוא לאתר את האנשים שכותבים ומספרים את הסיפורים שלהם בשפה שלהם ובמקום שלהם. התוכן שאנחנו רוצים ליצור הוא תוכן איכותי שמבטיח השמעת קולות מגוונים בחברה הישראלית.  קולות שלא תמיד מוצאים את מקומם בתרבות הרייטינג של הערוצים המסחריים, אך מספרים סיפורים שחשוב שיסופרו. 

בדיגיטל יש מקום ליצירה אחרת, שמזמינה גם יוצרים ללא השכלה רשמית, אך עם חכמת רחוב, ניסיון חיים והומור

לבית יגיעו יוצרים חדשים שיהיו דמויות מיוחדות ורעננות. מצד אחד סטודנטים מוכשרים שכבר עברו מבחן או שניים ויודעים ורוצים להיכנס לעולם התקשורת ורק צריכים את הפלטפורמה הנכונה כדי לעשות זאת. עבור אלה בית היוצרים יהיה מקום פתוח ומלווה לשיח עמיתים וסיוע בנקודות מפנה בתהליך הכתיבה.

לצידם, הבית ייפתח גם עבור יוצרים פחות קונבנציונליים, במטרה לחפש את הדבר הבא.  יוצר צעיר הינו יוצר שיצירתו בוסרית - לא בהכרח צריך להיות צעיר מבחינת הגיל.  

בדיגיטל יש מקום ליצירה אחרת, שמזמינה גם יוצרים ללא השכלה רשמית, אך עם חכמת רחוב, ניסיון חיים והומור.  עם יוצרים אלה ניתן יהיה לפתח רעיונות מורכבים ויצירתיים, שיוכלו להתפתח רק בשידור הציבורי. בנוסף, הבית שלנו פתוח גם ליוצרים וכותבים שיחפשו מקום נעים ותומך לשבת ולפתח בו את הרעיונות שלהם. 

 מתוקף תפקידו של השידור הציבורי, ניצור חממות, סדנאות, תכניות ונראה פריפריה לצד מרכז, מיעוטים לצד אליטות ותיקות וכדומה

המטרה היא לייצר במה פתוחה לתוכן מגוון, שמעצם הגעת האנשים השונים יהיה כזה ויעסוק ביצירה דוקומנטרית, בדרמה ובסאטירה.  חופש היצירה והביטוי יגיע כתוצר של הנגשה והזמנה של החממה לכל רבדי האוכלוסייה באופן אקטיבי.  מתוקף תפקידו של השידור הציבורי, ניצור חממות, סדנאות, תכניות ונראה פריפריה לצד מרכז, מיעוטים לצד אליטות ותיקות וכד'.  היוצרים יביאו את אשר בליבם, התוכן יהיה מגוון וישקף את פני החברה.

בבית היוצרים נשאף ליצירה ישראלית איכותית מקורית, שתוכל לצאת את גבולות הדיגיטל, ואף את גבולות התאגיד. כאן אתם נכנסים לתמונה - אם יש לכם רעיון או אפילו כבר התחלה, צרו איתנו קשר וביחד נוכל לצאת לדרך מרתקת ובסופה היצירה שלכם.

Lilachs@kan.org.il