ב-19 בפברואר 1980, קצת יותר מחצי שנה אחרי ש-AC/DC סוף סוף כבשו את העולם עם המאסטרפיס Highway to Hell, הסולן הכריזמטי שלהם בון סקוט נמצא מת ברכב חונה אחרי יום רווי אלכוהול. סקוט פשוט הלך לישון ברכב מחוץ לבית של חבר וככל הנראה נחנק בשנתו. הוא היה בן 33 בלבד במותו. הבשורה הכתה קשה את חברי הלהקה בשיא ההצלחה, הם לא יכלו לדמיין שהם יכולים להגיע לגבהים גדולים עוד יותר. כולם רצו לפרוש אבל הגיטריסט מלקום יאנג דחק בהם להשתמש במוזיקה כתרפייה, בלי תכניות רציניות או כוונה ליצור אלבום. פשוט לנצל את זמן החזרות המשובץ גם ככה כדי לפרוק את הכאב דרך המוזיקה. הייתה זו המשפחה של בון סקוט שהפצירה בחברי הלהקה לקחת את המוזיקה שנוצרה מתוך האבל ולהמשיך הלאה. הם הפצירו בלהקה כי בון סקוט היה רוצה שחבריו ימצאו סולן חדש וימשיכו.


ב-1 באפריל 1980, שישה שבועות אחרי מותו של בון, הודיעה הלהקה לעולם כי גייסה לשורותיה זמר שבון סקוט עצמו העריץ. בריאן גו'נסון היה סולן להקת הגלאם רוק Gordie וסקוט חימם אותם בתחילת דרכו המוזיקלית. הוא סיפר על כך לחברי AC/DC ואמר כי מדובר באחד מזמרי הרוקנרול הכי טובים שהוא ראה.
במצוות המנוח נכנסנו AC/DC לאולפן ויצרו אלבום מחווה. על הדרך הם המציאו עצמם מחדש והניחו את היסודות לז'אנר שיכבוש את MTV בשנות ה-80. בעוד שהם עצמם לא היו להקת גלאם מטאל, ההשפעה של האלבום המופתי Back in Black על הז'אנר ניכרת ומכרעת. Back in Black מכר יותר מ-50 מיליון עותקים ברחבי העולם ועד היום הוא אחד האלבומים הכי מצליחים בהיסטוריה של המוזיקה.