זמן קצר לפני שג'ימי הנדריקס וג'ניס ג'ופלין הצטרפו למה שיקרא בהמשך "מועדון ה-27", הגיע לשם "הינשוף העיוור" - אלן וילסון. בלוזיסט מחונן, מיוזיקולוג, גיטריסט, נגן מפוחית ופסנתר, משורר ומלחין. גם אם השם הזה לא אומר לכם הרבה אתם ודאי מכירים את Going Up The Country, עם צלילי החליל המשמחים והקול הגבוה של וילסון - אחד מהשירים שפותחים את הסרט על פסטיבל וודסטוק. ובטח שמעתם גם את On the Road Again, מהשירים המוכרים בפסקול של שנות השישים. את שני השירים האלה כתב וילסון שייסד את Canned Heat ביחד עם בוב הייט. Canned Heat נולדה על טהרת האהבה לבלוז והיא פתחה את הדלת עבור קהל לבן צעיר שגילה את המוזיקה השורשית האמריקאית בשנות השישים.

וילסון היה טיפוס שהרגיש אבוד בעולם. בחור מופנם ורגיש, סקרן ומתבודד. הוא העדיף לישון בחוץ, תחת כיפת השמים ולא עם חבריו בבתי מלון והרגיש נוח יותר להיות מוקף בעצים ולחבק אותם מאשר לפתח קשרים אינטימיים עם נשים. הוא הרוויח כמו רוקסטאר וחי כמו סטודנט. מנגן שירי בלוז ישנים וכותב חדשים - חלקם הקדימו את זמנם בעיסוק שלהם בסוגיות אקולוגיות ובאופן שבו בני האדם הורסים את כדור הארץ.

ב-3 בספטמבר 1970 הוא נמצא ללא רוח חיים בשק השינה שלו לא רחוק מביתו של חברו ושותפו ללהקה בוב הייט. במלאת 50 שנה למותו גיל מטוס חזר אל הסיפור הטרגי של אלן וילסון.

רשימת שירים:
Canned Heat - Going Up The Country
Canned Heat - Time Was
Son House - Levee Camp Moan - Alternate Take
Canned Heat - An Owl Song
Canned Heat - Help Me
Canned Heat - Mean Old World
(Canned Heat - Dust My Broom - Live At Monterey (1967
Canned Heat - On The Road Again
Canned Heat - Do Not Enter
Canned Heat - My Mistake
Henry Thomas - Bull Doze Blues
Canned Heat - London Blues
Canned Heat - Change My Ways
Canned Heat - Poor Moon
Canned Heat - My Time Ain't Long
Canned Heat - Skat
John Lee Hooker - The World Today
Son House - I Want To Go Home On The Morning Train - Live
Canned Heat - Pulling Hair Blues - Live
Fred Neil - That's The Bag I'm In
Canned Heat - Human Condition
Canned Heat - Childhood's End