בפברואר 1970 ג'ניס ג'ופלין לקחה הפסקה ויצאה לטיול אחרי "צבא". עייפה מהופעות בלתי פוסקות ומלחץ תקשורתי וכלכלי סביב ההצלחה הפושרת של אלבום הסולו הראשון שלה I Got Dem Ol’ Kozmic Blues Again Mama, היא עצרה הכל וטסה לברזיל. רחוק מאור הזרקורים היא ניסתה ואף הצליחה להיגמל מסמים כשסוף סוף מצאה אהבת אמת בדמות תרמילאי אמריקאי בשם דויד ניהאוס. אבל כשהשניים חזרו לארה"ב ג'ניס חזרה להרגליה הרעים וניהאוס עזב אותה. את הכאב היא הטביעה בסאות'רן קומפורט ומוזיקה. התוצאה הייתה אלבום המופת שלה Pearl - מוזיקה כפי שהיא תמיד חלמה לעשות. אך כשהוא יצא וזכה לאהבה מכל קצוות העולם ג'ניס כבר לא הייתה בחיים.

בזמן העבודה על האלבום, ב-4 באוקטובר 1970 היא לא הגיעה לאולפן ההקלטות ומנהל ההופעות שלה ג'ון קוק נשלח לאתר אותה. כשקוק נכנס לחדר 105 במלון שבו שהתה בלוס אנג'לס הוא מצא את ג'ניס על הריצפה ללא רוח חיים. סיבת המוות הייתה מנת יתר של הרואין. באופן טרגי השיר שהיא תכננה להקליט באותו היום היה Buried Alive in the Blues (הוא מופיע באלבום בגרסה אינסטרומנטלית ללא קולה). בלובי של המלון חיכה מסר מדיוויד ניהאוס שרצה לחזור אליה.

במלאת 50 שנה לצאת האלבום ו-50 שנה למותה, תומר מולוידזון משלים את סדרת הספיישלים שהוקדשו לג'ניס ג'ופלין מתחילת דרכה ועד מותה הטרגי.

האזינו לתכניות הקודמות