החלום של קרול ג'ואן קליין היה לעמוד מאחורי הקלעים, להיות חשובה עבור אלו שבקדמת הבמה ולא עבור הקהל. שוב ושוב ניסו אנשים שונים בחייה של האישה שהלחינה להיטי ענק כמו Will You Love Me Tomorrow ו-Natural Woman לגרום לה להבין שהיא נועדה לגדולות ושוב ושוב קרול סרבה. גם כשהשתכנעה להקליט אלבום בכורה מחומרים שכתבה עבור אחרים ולא הוקלטו לבסוף, היא לא הסכימה לעמוד על קדמת הבמה ולקדם את האלבום בהופעות וראיונות לעיתונות.

החיים שלה והגישה שלה השתנו כשהמוזיקאי ג'יימס טיילור נכנס לחייה. למרות שלא היה ביניהם קשר רומנטי, מהרגע שהכירו הם התאהבו מוזיקלית זה בזו. בתחילת 1970 קרול התלוותה לטיילור במסע ההופעות שלו בקולג'ים ברחבי אמריקה. בהופעה בקווינס קולג', שבו היא למדה רק כמה שנים קודם לכן, טיילור שם עליה זרקור ולא השאיר לה ברירה. טיילור היה מופיע חצי סט לבד וחצי סט עם הלהקה. מאחורי הקלעים שנייה לפני שהוא עלה להופיע הוא אמר לקרול היום אני רוצה שאת תשירי לבד את השיר Up on the Roof.

השיר היה אחד הלהיטים שקרול הלחינה בתחילת שנות ה-60 והדריפטרס ביצעו אותו במקור. טיילור אהב לשלב את השירים ועוד גרסאות כיסוי בהופעות שלו. הפעם הוא החליט שקרול תשיר אותו. קרול התחננה שלא ישים אותה במצב הזה אבל בדיוק כשהיא ניסתה לשכנע אותו הוא קם ועלה לבמה. ההופעה התחילה.

באמצע הסט השני עם כל הלהקה ג'יימס הציג את חברי הלהקה ושמר את קרול לסוף. "גבירותיי ורבותיי קרול קינג" הוא אמר והקהל שלא ידע שהיא עומדת מאחורי להיטי ענק שהם כה אוהבים לא הביע התלהבות. לחוצה ומבוישת לקרול לא הייתה ברירה היא הניחה את ידיה על הקלידים והחלה לשיר. תוך מספר שניות היא כבשה את הקהל, בסוף השיר זכתה לקימת כבוד. מאותו הרגע היא הפכה מהסיידמן של ג'יימס טיילור ואחרים, ל-קרול קינג הכוכבת שתמיד נועדה להיות.

אחרי סיבוב ההופעות היא נכנסה לאולפן והקליטה את אלבומה השני Tapestry, אחד האלבומים החשובים והמצליחים ביותר בכל הזמנים. טפסטרי יצא ב-10 בפברואר 1971, היום לפני 50 שנה, הוא שהה 15 שבועות במקום הראשון במצעד המכירות, שיא היסטורי לאותם ימים. אחרי שירד מהמקום הראשון הוא נשאר במצעד 300 שבועות שיא שנשבר כמה שנים לאחר מכך בידי פינק פלויד והאלבום The Dark Side of the Moon. עד היום הוא אחד האלבומים הכי נמכרים בכל הזמנים. קינג הייתה האישה הראשונה שקיבלה באותה השנה בטקס פרסי הגראמי את פרס אלבום השנה ופרס שיר השנה. Tapestry זיכה אותה בארבעה פרסי גראמי. היא אגב לא הגיע לטקס והעדיפה להישאר בבית עם בתה השלישית שזה עתה נולדה.

לציון 50 שנה לצאתו תומר מולוידזון חוזר לסיפור של אחת מהיוצרות החשובות של אמריקה ובכלל.