שטראוס הודיעה על עליית מחירים

שטראוס הודיעה על עליית מחירים

החברה תעדכן את מחירי המחירון לקמעונאים של חלק ממוצרי המחלבות, הסלטים, החטיפים המלוחים והממתקים • חברת עוף טוב המשווקת על ידי אסם הודיעה על העלאת מחירים החל מתחילת השנה | כל הפרטים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סופר, קניות
צילום: צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

גל עליות המחירים במשק: חברת שטראוס הודיעה היום (חמישי) על העלאת מחירים "בעקבות עלייה של עשרות אחוזים במחירי חומרי גלם, אנרגיה, אריזות ותשומות נוספות". החברה מעלה מחירים של חלק ממוצרי המחלבות, הסלטים, החטיפים המלוחים והממתקים. המחיר הממוצע של כלל מוצרי החברה יעלה בכ-2.9%.

החברה לא תעלה מחיר במגוון מוצרים בהם: כל מוצרי קפה עלית, גבינות קוטג' וסימפוניה, חלק מחטיפי השוקולד של עלית ושמן זית. ההתייקרות תיכנס לתוקף ב-19 בדצמבר.

בתוך כך, חברת עוף טוב המשווקת על ידי אסם הודיעה לרשתות השיווק על העלאת מחירים החל מתחילת השנה. עוד לפני ההודעה הצהירה רשת יוחננוף כי היא מסירה מאות מוצרים של חברת אסם מהמדפים. 

ברשת יוחננוף נתלו שלטים על המדפים, לפיהם צפוי מחסור במותגים המדוברים עקב הניסיונות של אסם לבטל מבצעים והנחות. ברשת אמרו היום כי כבר תקופה שבאסם מקשיחים עמדות ומנסים להעלות מחירים בכל מיני דרכים, בהם ביטול מבצעים רוחביים מבלי לקרוא לזה העלאת מחיר. "עכשיו הגענו למבוי סתום", אמרו ברשת.

ברשת אסם טוענים בתגובה, כי הם רק מפיצים את מותג עוף טוב.

שלט שנתלה ברשת יוחננוף

שלשום הודיעה רשת שופרסל כי אישרה באופן חלקי את בקשתה של חברת תנובה להעלות את המחירים על מוצרי החלב ותחליפיהם. מהרשת נמסר כי "לאור המחסור במגוון מוצרי חלב ותחליפים בסניפים, וכדי לא לפגוע בלקוחות הרשת, הבקשה אושרה בחלקה בלבד במוצרים שאין עבורם תחליפים במותגים הנוספים".

מה סמוטריץ' תכנן לעשות כשר אוצר לפני הבחירות?

בעקבות המהלך, חלק מהמוצרים שיחזרו למדפי הרשת הם: חמאה, שמנת חמוצה, גבינה צהובה "גוש חלב" 28%, גבינה צהובה "עמק" 28% ו-9% (400 גרם), פרוסות מוצרלה, גבינה לבנה רכה 9%, יוגורט עיזים, משקה חלב לקפה, שמנת לבישול, טופו בטעם טבעי 300 גרם, יוגורט "יופלה" לבן/תות ועוד.

חודש עבר מאז הודיעה יוניליוור על העלאת המחירים. רשתות השיווק התאחדו והודיעו שיחרימו את ענקית הייבוא ומאז בסניפי הרשתות כבר נתלו שלטים המודיעים על מחסור צפוי במוצרי יוניליוור עד להודעה חדשה ופונה מקום במדפים לתחליפים. בעקבות המחאה, יוניליוור רשמה ירידות של מיליוני שקלים בשווי המכירות. בריאיון לתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר ביום שישי בכיר ביוניליוור הבינלאומית כי החרם פוגע בסופו של דבר בצרכן הישראלי וקרא לרשתות השיווק: "תנו לציבור להחליט מה לקנות".

הפופולריים