נתניהו וכ"ץ החליטו: תוארך הזכאות לדמי אבטלה עד אמצע אוגוסט

הזכאות לדמי אבטלה תוארך עד אמצע אוגוסט

תוארך גם הזכאות למענקים לאזרחים מעל גיל 67 שלא יחזרו לעבודה, ונמסר כי בסוף תקופת ההארכה יבחנו מחדש את המשך הזכאות לאור נתוני התעסוקה במשק
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מסעדה סגורה בשרונה מרקט בתל אביב, מסעדות, סגר, קורונה
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ החליטו היום (ראשון) להאריך את הזכאות לדמי אבטלה לזכאים עד אמצע אוגוסט. במסגרת זו תוארך גם הזכאות למענקים לאזרחים מעל גיל 67 שלא יחזרו לעבודה. בהודעת משרד ראש הממשלה נמסר כי בסוף תקופה זו יבחנו מחדש את המשך הזכאות לאור נתוני התעסוקה במשק. עוד נמסר כי כדי לאפשר השלמה מהירה של החקיקה, יוכנס סעיף זה כתיקון לחוק המענקים לאזרחים מעל גיל 67 המונח בכנסת לקריאה שנייה ושלישית.

שר העבודה והרווחה איציק שמולי אמר בתגובה להחלטה: ״שמח שראש הממשלה ושר האוצר נענו לדרישתי הנחרצת להארכת תקופת הזכאות לדמי האבטלה ומברך על הצעד הנכון והחשוב. מאות אלפי ישראלים נזרקו לאבטלה שלא באשמתם וממש לא הם צריכים לשלם את מחירה. גם בהמשך אאבק בנחישות על כך שאף ישראלי לא יישאר מאחור״.

מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר התייחס להחלטה בריאיון ליאיר ויינרב בתוכנית צבע הכסף בכאן רשת ב, ואמר: "לרגע לא חשבתי שראש הממשלה ושר האוצר, ובדחיפת שר העבודה שמולי, לא יהיו קשובים לצרכים של המובטלים. אני כמובן שמח שזו ההחלטה שהתקבלה.

"אנחנו נעמוד בזה כל עוד הדבר יידרש. אותם עובדים שנפלטו משוק העבודה, לא עשו זאת כי הם רצו בכך. זה מצב שהם נקלעו אליו, וזה בדיוק המקום שבו הביטוח הלאומי מצוי כדי לתת להם את הזכויות שמגיעות להם".

הם מנותקים: יש משבר, וכולם מתעסקים בדברים הלא חשובים | פרשנות

לפי העדכון היומי של שירות התעסוקה, מיום רביעי בשעה 16:00  התקבלו 3,973 דיווחים על חזרה לעבודה, ובמקביל נרשמו 2,311 דורשי עבודה חדשים. עוד נמסר כי מאז החלו ההקלות בסגר לשחרור המשק, ב-19 באפריל, התקבלו בשירות התעסוקה 362,413 דיווחים על חזרה לעבודה, ומנגד, נרשמו 128,979 דורשי עבודה חדשים.

בתחילת החודש אמר דוקטור אופיר פינטו, סמנכ"ל המחקר והתכנון בשירות התעסוקה, בריאיון לכאן רשת כי הם נערכים לכ-400 אלף מובטלים בחודש אוגוסט. הוא הוסיף כי "אנחנו לא מזהים גל פיטורים של עובדים החוזרים מחל"ת".

חילוקי דעות בקבינט הקורונה

חילוקי דעות קשים התגלו הבוקר בישיבת קבינט הקורונה בנושא ההתמודדות עם העלייה בכמות הנדבקים ובשאלה האם יש להטיל הגבלות נוספות על הציבור. במהלך הישיבה הביעו שרים התנגדות להגבלות, בטענה כי אלו יפגעו בכלכלה.

שר האוצר כ"ץ התנגד בתוקף להחלטות שמקדם משרד הבריאות, שכוללות הגבלות על ההתקהלויות - בעיקר בחתונות ואירועים. שר הפנים אריה דרעי יצא נגד ההגבלות גם כן ואמר כי "צריך ללמוד לחיות עם הקורונה".

הפופולריים