לאחר שבעה חודשי מעצר: השייח ראאד סלאח ישוחרר למעצר בית

השייח ראאד סלאח ישוחרר למעצר בית

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית נעצר לאחר הפיגוע בהר הבית ומואשם בהסתה לטרור ותמיכה בהתאחדות בלתי מותרת. אם הפרקליטות תערער שחרורו יידחה עד מחר לפחות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראאד סלאח
צילום: צילום: פלאש 90

שופטת בית משפט השלום בחיפה הורתה היום (רביעי) לשחרר ממעצר את השייח ראאד סלאח למעצר בית. בית המשפט נענה לבקשתו לשחרור בתנאים מגבילים: פיקוח אלקטרוני מעצר בית בכפר כנא (ולא בעירו אום אל פחם) וערבויות כספיות. טרם ברור האם הפרקליטות תערער על ההחלטה, מה שיוביל לדחיית שחרור עד למחר, לכל הפחות.

סלאח יידרש להפקיד עשרת אלפים שקל וערבות עצמית בסך 5,000 שקל. המפקחים עליו יהיו שני אחיו ושלושה אנשים נוספים, שכל אחד מהם יידרש אף הוא להפקיד 5,000 שקל. על סלאח ייאסר להתראיין לתקשורת וכוחות הביטחון יעקבו מקרוב אחר כל התבטאות שתצא בשמו וכל ביקור בבית שבו ישהה.

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית נעצר לפני שבעה חודשים לאחר הפיגוע בהר הבית ומואשם בארבעה סעיפים של תמיכה התאחדות בלתי מותרת ובשלשוה סעיפים של הסתה לטרור. סלאח נעצר לאחר לוויות המחבלים באום אל פחם, שם נשא דרשה שלפי גורמי הביטחון שיבח בה את הפיגוע וקרא למלחמה על הר הבית. בבית המשפט אמר סלאח: ״בית המשפט הישראלי שופט אותי על האסלאם שלי. אמירותי היו ציטוטים מהקוראן״.

נגד סלאח תלוי מאסר על תנאי לתקופה של שמונה חודשים בגין הרשעה קודמת בעבירות דומות.

הפופולריים