סנגורי נתניהו: דורשים חומרי חקירה חסרים

סנגורי נתניהו: דורשים חומרי חקירה חסרים

בבקשה לבית המשפט נטען כי החקירות בתיקי 2000 ו-4000 נוהלו שלא כדין • פרקליטי בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' הגישו בקשה לקבלת חומרי חקירה: "להיטות יתר של גורמי חקירה" • גם מטעם מוזס הוגשה בקשה דומה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו בפתיחת משפטו 24.05.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנסה לבסס טיעון של "הגנה מן הצדק": ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש היום (ראשון) לבית המשפט בקשה להעביר אליו חומרי חקירה שלטענתו חסרים מהחומר שהעבירה הפרקליטות לסנגוריו. בבקשה טוען נתניהו כי החקירה בתיק 2000 התנהלה שלא כדין ולכן יש לזכותו.

בבקשה לגילוי חומרי החקירה שהוגשה היום לבית המשפט המחוזי בירושלים טוענים סנגוריו של נתניהו כי בתיק 4000 יש חוות דעת "מזכות", לטענתם, שכלל לא נבדקו. עוד נטען כי בתיק 2000 יש אפשרות שאישור היועמ"ש ניתן אחרי שהמשטרה החלה לפעול וכי תפיסת הנייד של עד המדינה ארי הרו, שבו התגלו במפתיע הקלטות השיחות של נתניהו  עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס לא היתה חוקית.

ביחס לתיק 1000 נטען שמתוך דברים שפורסם שאמר היועץ (הוא לא אמר את הדברים בעצמו, בבקשה נטען שהוא המקור לאמירות, ת.א), עולה לכאורה שנוהל מעקב אחרי בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו. לטענת עורכי הדין, לא היה אישור לכך.

על הבקשה שהוגשה מטעם נתניהו לא חתום עורך הדין יוסי שגב, שהפך לחלק מצוות ההגנה של ראש הממשלה לפני כמה חודשים. בדיקה בתיק מגלה שעד כה לא הוגש ייפוי כוח לשלבים הבאים. המשמעות היא שנראה שעורך הדין שגב שלא ימשיך בתיק מעבר להצגת טיעונים בטענות המקדמיות. 

בתוך כך, מוקדם יותר הגישו פרקליטיהם של שאול ואיריס אלוביץ', לשעבר בעלי השליטה בבזק הנאשמים במסגרת תיק 4000 יחד עם נתניהו, בקשה משלהם כדי לקבל לידיהם את חומרי החקירה שלטענתם נעדרים מהחומר שנמסר להם בידי הפרקליטות. בבקשה נכתב בין היתר: "מדובר באירוע חמור ביותר ובהתנהגות אכזרית שמדגימה את להיטות היתר שאפיינה את גורמי החקירה בפרשה זו".

"בקשתנו היא נסיון לפזר את מסך הערפל מעל מהלכי ותרגילי חקירה פסולים", נכתב עוד בבקשה. עורכי הדין טוענים לכשלים בהתנהלות בחקירת הבן, אור אלוביץ', במסגרתה הופעל לדבריהם לחץ כדי ששאול אלוביץ' יחליף סניגור, ובכך לסלול את דרכו לחתימת הסדר עד מדינה.

בבקשה נכתב כי "התמליל המלא מלמד שחוקרי המשטרה היו מעורבים עד צוואר ביוזמה הבלתי חוקית בעליל". לצורך כך מצורפים לבקשה תמלילים מתוך החקירה כדי ללמד על הלחץ שהופעל.

עוד מתייחסת הבקשה לקבל חומרי חקירה גם בנוגע לתרגיל החקירה שנעשה לניר חפץ, שהפך לעד מדינה, וכן לעד המדינה שלמה פילבר.

גם לגבי מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה (עד תביעה בתיק) נטען שיש ערפל כבד על שאלת מעמדו ולא ניתן להתחמק מן הרושם שזה מכוון. בהמשך היום אמורה להיות מוגשת הבקשה גם מטעם ראש הממשלה. כפי שפורסם בכאן חדשות, גם כאן צפויים לבקש חומרי חקירה רבים.

לאחר ראש הממשלה ובני הזוג אלוביץ', גם מטעם המוציא לאור של "ידיעות אחרונות" הנאשם בתיק 2000, ארנון (נוני) מוזס, הוגשה בקשה לגילוי חומרי חקירה וחשיפת ראיות חסויות. עורכות דינו של מוזס מבקשות לעיין בחומרים הנוגעים למכשיר הטלפון הנייד של ארי הרו, ובתכתובת בין הפרקליטות לבין נציגי הזוג אדלסון - שקדמה לעדויות הזוג - שהם עדי תביעה בתיק.

במסגרת עתירה לגילוי ראיות, מבקש מוזס לחשוף מידע גם בנוגע לנסיבות שבגינן נערכו האזנות הסתר לראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה, נתן אשל. מתוך הנספחים שצורפו לעתירה עלה כי אשל היה חשוד בעצמו במעורבות בשוחד, בשיבוש ובעבירות נוספות. 

 

הפופולריים