נתניהו: מפילים אותי, היועמ"ש: נפעל ללא מורא

רה"מ: מפילים אותי, היועמ"ש: נפעל ללא מורא

לפני פתיחת משפטו כשהוא מוקף בשרי מפלגתו, ראש הממשלה תקף בחריפות את מערכת המשפט. היועץ המשפטי לממשלה לא נותר חייב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביחי מנדלבליט, בנימין נתניהו
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, יונתן זינדל, פלאש 90

"מה שקורה היום זה ניסיון לסכל את רצון העם, ניסיון להפיל אותי ואת מחנה הימין", כך אמר היום (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו בטרם תחילת משפטו. תוך הטחת האשמות במערכת המשפט. היועמ"ש אביחי מנדלבליט הגיב לדברים בהודעה חריפה בה הופרכו דבריו של ראש הממשלה. נתניהו נשא את הנאום בתוך בית המשפט כששרים וחברי כנסת של הליכוד הקיפו אותו כשמסכות לפניהם.

נתניהו הוסיף כי הוא דורש לחשוף את המסמך המטלטל ששלח משרד המשפטים למבקר המדינה לפני שלוש שנים ובו נקבע שלא נפל רבב בהחלטותיו בנושא המרכזי של כתב האישום. נתניהו גם דורש לפרסם את התמלילים של החקירות והלחצים שהפעילה המשטרה כדי לאיים על העדים – שאם לא ישתפו פעולה עם החקירה יבולע להם ולמשפחתם. נתניהו תהה בנוסף האם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט להגיש נגדו כתב אישום בשל קלטות סודיות נגדו.

<iframe width="1280" height="720" src="https://www.youtube.com/embed/XB_J6y8i4wg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיב כאמור בביטול לדברי נתניהו וכתב בהודעה שפורסמה מטעמו: "בבית המשפט המחוזי בירושלים נפתח היום משפטם של ארבעה נאשמים, בהם ראש הממשלה, בפרשות 1000, 2000 ו-4000. התביעה הכללית תנהל את ההליך בתיק זה כמו בכל תיק אחר - באופן מקצועי וענייני ובין כותלי בית המשפט בלבד".

מנדבליט המשיך וכתב: "ישראל היא מדינת חוק. משכך, בית המשפט הוא המקום להשמעת טענות הצדדים, להצגת ראיות התביעה, ולבחינה מדוקדקת של כל טענות ההגנה. שם ורק שם יוכרע דינם של הנאשמים. אנו נמשיך לפעול ללא מורא, גם אל מול הניסיון המופרך לייחס לרשויות אכיפת החוק שיקולים לא ענייניים, ניסיון שאותו יש לדחות מכל וכל".

הפופולריים